Przychodzi ten czas, kiedy chcesz nabyć ten jeden, jedyny wyjątkowy okaz, jednak żadna kwiaciarnia nie posiada go w swojej ofercie. Wtedy z pomocą przychodzi Internet, w czeluściach, którego znajdziemy wiele ciekawych sklepów z roślinami doniczkowymi. Aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że wiele osób obawia się, jak rośliny zniosą podróż. Wszyscy wiemy jak z paczkami bywa, są rzucane, obracane. Dodatkowo roślina w trakcie transportu zmaga się z ciemnością i brakiem wody. Zastanowimy się dzisiaj czy warto zamawiać rośliny doniczkowe przez Internet oraz jakie są z tego korzyści. Podpowiadamy również, na co należy zwrócić uwagę przy Internetowych zakupach roślin.

Czy warto zamawiać rośliny doniczkowe przez Internet?

Największą zaletą zamawiania roślin przez Internet jest brak konieczności wychodzenia z domu i szukania roślin w asortymencie stacjonarnych sklepów. W Internecie znajdziesz wiele stron, z przeróżnymi roślinami domowymi.
Szeroki wybór roślin jest kolejną zaletą zamawiania przez Internet. Możemy spotkać o wiele rzadsze gatunki a nawet pojedyncze okazy, których nie kupimy w sklepach stacjonarnych. Mamy możliwość wyszukania roślinnych „perełek”, które wzbogacą naszą dżunglę, o niepowszechnie dostępne rośliny.

Różnorodność sklepów Internetowych daje możliwość porównania ceny i wybrania najkorzystniejszej oferty. Większość osób przy kupnie roślin, kieruje się właśnie ceną. Bo dlaczego nie kupić tej samej rośliny w innym sklepie, w którym jest o kilka złotych tańsza. Często też ceny roślin zamawianych przez Internet są znacznie niższe od tych w lokalnych kwiaciarniach, co wpływa bardzo korzystnie na podjęcie decyzji o kupnie zieleniny w Internecie. Jednak nie tylko cena jest wyznacznikiem udanych zakupów, musisz też wziąć po uwagę sposób pakowania roślin na czas wysyłki.

O czym należy pamiętać zamawiając rośliny przez Internet?

Przy zakupie kwiatów, sprawa ma się tak samo, jak przy innych zakupach przez Internet. Wybierając konkretny sklep, kieruj się opiniami innych użytkowników. Dadzą nam one pewien pogląd dotyczący wyglądu zamawianej rośliny, jej wielkości. Wiele stron czy to na Facebooku, czy bezpośrednio na witrynie sklepowej, posiada opcję oceniania zakupionych produktów. Przed ostateczną decyzją spójrz na te opinie, pomoże ci to w podjęciu decyzji, oraz utwierdzi w przekonaniu, iż zamawiane rośliny są zgodne z opisem. Należy też zwrócić uwagę na opinie dotyczące pakowania i ewentualnych niechcianych lokatorów. Przecież chcemy cieszyć się piękną, zdrową roślinką, prawda?.

Wiele osób dzieli się swoimi doświadczeniami zamawiania roślin doniczkowych na wielu forach, czy grupach w Internecie, polecając przy okazji te sklepy, w których roślinki są piękne i zdrowe, oraz przychodzą nieuszkodzone. Na wyżej wymienionych grupach można również podpytać inne osoby czy są zadowolone z zakupów w konkretnym sklepie, co ułatwi nam podjęcie decyzji.

Zabezpieczanie oraz transport roślin

Istotną kwestią jest transport rośliny. Sprzedawca musi zabezpieczyć roślinę w taki sposób, by dotarła do Ciebie w stanie nienaruszonym. Doniczkę należy odpowiednio zabezpieczyć, by uniknąć wysypania się ziemi. Najczęściej do tego celu wykorzystujemy ręcznik papierowy, taśmą bądź folię. Takie zabezpieczenie ziemi nie tylko chroni od wysypania się podłoża, ale pomaga również utrzymać wilgoć w doniczce. dzięki czemu rośliny są w stanie przetrwać podróż do Twojego domu.

Pędy oraz liście należy zabezpieczyć, używając do tego kartonów i palików. Zimą musi być dodatkowe zabezpieczenie przed niekorzystną aurą, a zwłaszcza przed mrozami. Ponadto, roślina musi być stabilnie przytwierdzona do kartonu a wolne przestrzenie wypełnione, tak, aby roślina przeżyła wszystkie wstrząsy podczas podróży. Odpowiednio zapakowana roślina przetrwa kilka dni w zamknięciu, nawet, jeśli kurier zabłądzi do twojego domu.

Czas wysyłki

Większość firm wysyła swoje paczki w określone dni. W ten sposób są w stanie uniknąć leżenia paczki podczas weekendu w sortowni, co mogłoby się skończyć śmiercią rośliny. Niektóre sklepy zaznaczają również, iż wysyłka uzależniona jest od panującej pogody. Zwłaszcza sklepy z roślinami typowo ciepłolubnymi, zaniechają wysyłki swoich roślin podczas zimy, by nie narazić kwiatów na uszkodzenia. Warto też mieć na względzie to, jak rośliny są pakowane w dni chodne a zwłaszcza w zimę. Sprzedawcy jeśli podejmują się wysyłki w zimie, muszą zwrócić szczególną uwagę na pakowanie roślin. Decydując się na zakupy właśnie o tej porze roku, zwróć uwagę czy na stronie jest gdzieś informacja odnośnie wysyłki roślin o tej porze roku.

Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu Internetowego e-botanica.pl. Doradzimy w wyborze kwiatów do waszych domów, oraz pomożemy dobrać do nich osłonki. Jeśli zaczynasz przygodę z kwiatami zapraszamy do lektury poprzedniego postu: Rośliny dla początkujących. Po zakupie zajmiemy się bezpiecznym zapakowaniem rośliny na czas transportu, tak aby dotarła do was cała i zdrowa.

A ty jesteś fanem zamawiania roślin przez Internet? Czy jednak wolisz tradycyjną formę zakupu?

Zapraszamy również na naszego Facebooka i Instagrama.

PAMIĘTAJCIE, ŻE W TEN WEEKEND Z KODEM ebotanica25 OTRZYMACIE 25% ZNIŻKI NA ZIELONE ZAKUPY W E-BOTANICA