Aglaonema 'White Lance’

Aglaonema 'White Lance'

Nowość! Aglaonema White Lance to rzadko spotykana roślina o dekoracyjnych liściach i bujnym pokroju.

Rodzina: obrazkowate
Wymiary: do 80 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: południowo-wschodnia Azja
Średnica doniczki: 12
Wysokość rośliny z doniczką: 30

59,90 

2 w magazynie

2 w magazynie

Aglaonema 'White Lance’ jest ciekawą odmianą o intrygującej barwie liści. Srebrzysto-szara barwa pokrywa całą blaszkę liściową, jednakże pojawiają się wyraźne plamki. Plamki usiane się przypadkowo wzdłuż brzegu blaszki liściowej.. Posiada ogonek liściowy barwy zielonej. Dodatkowo brzegi zaakcentowane są na ciemnozielonym kolorem, który uwydatnia lancetowaty kształt liścia. Aglaonema 'White Lance’ charakteryzuje się wyprostowanym pokrojem, jednakże starsze liście mają tendencję do odchylania się. Aglaonema cechuje się łatwością uprawy, przystosowuje się do warunków w mieszkaniach. Poradzi sobie w gorszych warunkach, nawet w słabym oświetleniu.

 

Pielęgnacja

Temperatura

Poradzi sobie w warunkach mieszkaniowych, preferuje 18-22°C.

Stanowisko

Aglaonema preferuje stanowisko półcieniste, jednak poradzi sobie również na cienistym. Ważne by nie stała w bezpośrednim nasłonecznieniu.

Podlewanie

Utrzymujemy stale wilgotne podłoże, pozwalając przeschnąć lekko podłożu. Unikamy przelania, które może spowodować żółknięcie dolnych liści, a w ostateczności zgnicie korzeni.

Gleba

Podłoże powinno być próchniczne, żyzne, przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Można wykorzystać mieszankę ziemi uniwersalnej, perlitu, torfu i kory piniowej.

Nawożenie

W okresie wegetacji zasilamy co 2 tygodnie dla roślin ozdobnych.

Przesadzanie

Młode rośliny warto przesadzać co roku, starsze okazy raz na 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trująca dla zwierząt.

Ciekawostka