Aloe aristata Aloes ościsty

Aloe aristata

Aloe marlothii blue o zwarte rozecie, złożonej z niebieskich, mięsistych liściach na których można zauważyć czerwono-brązowe kolce.

Rodzina: złotogłowowate
Wymiary: do 50 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Afryka
Średnica doniczki: 6
Wysokość rośliny z doniczką: 10

10,00 

3 w magazynie

3 w magazynie

SKU: 2220000019279 Kategorie: , Tagi: ,

Aloe aristata Aloes ościsty to odmiana aloesu o ciekawym ciemnozielonym ubarwieniu, najerzony maleńkimi białymi wypustkami. Tworzy zwartą rozetę. Posiada mięsiste liście o intensywnej zielonej barwie. Aloes cechuje się szybkim wzrostem rozety, jak również wiele bocznych odrostów. Podczas kwitnienia na wyprostowanych kwiatostanach pojawiają się żółte kwiaty. Aloe aristata Aloes ościsty uwielbia dużą ilość słońca, a do tego znosi suszę, dlatego idealnie sprawdzi się dla zapominalskich.

Aloes uprawiaj w podłożu do kaktusów i sukulentów. Znajdziesz je TUTAJ. Podłoże do sukulentów i kaktusów to idealna mieszanka komponentów, która idealnie nada się dla takich roślin jak: sansevieria, zamioculcas, ceropegia, kaktusy, senecio, aloes, eszeweria, grubosz i inne. Naturalnie kaktusy i sukulenty rosną w przepuszczalnych, lekkich podłożach, dlatego posadzenie ich w uniwersalnym podłożu może doprowadzić do zagniwania. Ważne jest by po zakupie przesadzić roślinkę do przepuszczalnego podłoża. Woda przelatuje przez takie podłoże i nie zalega przy korzenia, pozwoli nam to uniknąć zgnicia korzeni.

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura wynosi 20-25°C latem oraz powyżej 10°C zimą.

Stanowisko

Aloes uwielbia słoneczne miejsca, jednak nie wystawiajmy go celowo na bezpośrednie działanie słońca, może t o spowodować poparzenia liści.

Podlewanie

W warunkach domowych podlewamy raz na 10 dni. Aloes poradzi sobie bez wody przez 1-2 miesiące. Zimą znacznie ograniczamy podlewanie.

Gleba

Aloes wymaga przepuszczalnego podłoża. Można użyć gotowej mieszanki przeznaczonej do sukulentów i kaktusów.

Nawożenie

W okresie wegetacji nawozimy raz na dwa tygodnie lub raz na miesiąc, nawozem przeznaczonym dla kaktusów i sukulentów. W okresie jesienno-zimowym zaprzestajemy nawożenia.

Przesadzanie

Młode rośliny przesadzamy co roku, starsze okazy raz na 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trująca dla zwierząt.

Ciekawostka