Aloe haworthioides Aloes hawortowaty

Aloe haworthioides
Rodzina: złotogłowowate
Wymiary: do 30 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Afryka
Średnica doniczki: 6
Wysokość rośliny z doniczką: 10

10,00 

3 w magazynie

3 w magazynie

SKU: 2220000019262 Kategorie: , Tagi: ,

Aloe haworthioides Aloes hawortowaty to karłowaty gatunek sukulenta pochodzący z Madagaskaru. Wygląd tego sukulenta przypomina haworsje, dlatego też często jest źle nazywany. Na ciemnozielonych blaszkach pojawiają się liczne, kremowe brodawki, które dodają ciekawego wyglądu. Liście składają się w symetryczną, sztywną rozetę o ciekawej formie. W warunkach domowych potrafi dorastać do 25-30 cm wysokości. Jest to gatunek odporny na suszę i łatwy w uprawie. W okresie letnim mogą pojawić się blado pomarańczowe lub różowe kwiaty, które dodają charakteru roślinie.

Aloes uprawiaj w podłożu do kaktusów i sukulentów. Znajdziesz je TUTAJ. Podłoże do sukulentów i kaktusów to idealna mieszanka komponentów, która idealnie nada się dla takich roślin jak: sansevieria, zamioculcas, ceropegia, kaktusy, senecio, aloes, eszeweria, grubosz i inne. Naturalnie kaktusy i sukulenty rosną w przepuszczalnych, lekkich podłożach, dlatego posadzenie ich w uniwersalnym podłożu może doprowadzić do zagniwania. Ważne jest by po zakupie przesadzić roślinkę do przepuszczalnego podłoża. Woda przelatuje przez takie podłoże i nie zalega przy korzenia, pozwoli nam to uniknąć zgnicia korzeni.

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura wynosi 20-25°C latem oraz powyżej 10°C zimą.

Stanowisko

Aloes uwielbia słoneczne miejsca, jednak nie wystawiajmy go celowo na bezpośrednie działanie słońca, może t o spowodować poparzenia liści

Podlewanie

W warunkach domowych podlewamy raz na 10 dni. Aloes poradzi sobie bez wody przez 1-2 miesiące. Zimą znacznie ograniczamy podlewanie.

Gleba

Aloes wymaga przepuszczalnego podłoża. Można użyć gotowej mieszanki przeznaczonej do sukulentów i kaktusów.

Nawożenie

W okresie wegetacji nawozimy raz na dwa tygodnie lub raz na miesiąc, nawozem przeznaczonym dla kaktusów i sukulentów. W okresie jesienno-zimowym zaprzestajemy nawożenia.

Przesadzanie

Młode rośliny przesadzamy co roku, starsze okazy raz na 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trująca dla zwierząt.

Ciekawostka