Aloe peglerae

Aloe peglerae

Aloe peglerae o mięsistych, oliwkowo niebieskich liściach, które posiadają tępo zakończone kolce o barwie ceglastej.

Rodzina: złotogłowate
Wymiary: do 30 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Afryka
Średnica doniczki: 6
Wysokość rośliny z doniczką: 12

13,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Aloe peglerae to nietypowa odmiana aloesu o ciekawym wybarwieniu. Tworzy zwartą rozetę, która dorasta do 30 cm, jednakże w uprawie domowej nie osiąga takich rozmiarów. Posiada mięsiste liście o niebieskiej barwie, które zwężają się ku końcom. Na brzegach liści można zauważyć niewielkie, tępo zakończone kolce o ceglastym ubarwieniu. Podczas kwitnienia na wyprostowanym kwiatostanie pojawiają się pomarańczowe, rurkowate kwiaty. Aloes uwielbia dużą ilość słońca, a do tego znosi suszę, dlatego idealnie sprawdzi się dla zapominalskich.

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura wynosi 20-25°C latem oraz powyżej 10°C zimą.

Stanowisko

Aloes uwielbia słoneczne miejsca, jednak nie wystawiajmy go celowo na bezpośrednie działanie słońca, może t o spowodować poparzenia liści.

Podlewanie

W warunkach domowych podlewamy raz na 10 dni. Aloes poradzi sobie bez wody przez 1-2 miesiące. Zimą znacznie ograniczamy podlewanie.

Gleba

Aloes wymaga przepuszczalnego podłoża. Można użyć gotowej mieszanki przeznaczonej do sukulentów i kaktusów.

Nawożenie

W okresie wegetacji nawozimy raz na dwa tygodnie lub raz na miesiąc, nawozem przeznaczonym dla kaktusów i sukulentów. W okresie jesienno-zimowym zaprzestajemy nawożenia.

Przesadzanie

Młode rośliny przesadzamy co roku, starsze okazy raz na 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trująca dla zwierząt.

Ciekawostka

Aloes znany był już 5 tysięcy lat p.n.e, był symbolem życia po śmierci, dlatego w starożytnym Egipcie, sadzono go wokół piramid. Często wręczano go w prezencie podczas pogrzebu. Nazywany również jako życiodajna roślina, niebiańska różdżka, lekarz w doniczce, zielony lekarz.