Aloe squarrosa

Aloe squarrosa

Aloe squarrosa o rozłożystej rozecie, której liście są mięsiste, jasnozielone, pokryte białymi plamkami i pasmami.

Rodzina: złotogłowowate
Wymiary: do 20 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Jamen
Średnica doniczki: 6
Wysokość rośliny z doniczką: 12

10,00 

4 w magazynie

4 w magazynie

SKU: 2223220000003 Kategorie: , Tagi: ,

Aloe squarrosa to nietypowa odmiana aloesu o ciekawym wybarwieniu. Tworzy luźną rozetę, która dorastaja do około 20 cm wysokości. Posiada mięsiste liście o niejednolitej fakturze, które zwężają się ku końcom. Liście posiadają białe plamki i pasma a ich brzegi są uzbrojone w ostre, ok. 3 milimetrowe ząbki. Liście Aloe squarrosa charakteryzują się wywiniętymi do dołu końcówkami liści. Z czasem starsze liście obumierają i opadają. Aloe cechuje się szybkim wzrostem rozety, jak również wiele bocznych odrostów. Podczas kwitnienia na wyprostowanym kwiatostanie pojawiają się jasnopomarańczowe, rurkowate kwiaty. Aloes uwielbia dużą ilość słońca, a do tego znosi suszę, dlatego idealnie sprawdzi się dla zapominalskich.

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura wynosi 20-25°C latem oraz powyżej 10°C zimą.

Stanowisko

Aloes uwielbia słoneczne miejsca, jednak nie wystawiajmy go celowo na bezpośrednie działanie słońca, może t o spowodować poparzenia liści.

Podlewanie

W warunkach domowych podlewamy raz na 10 dni. Aloes poradzi sobie bez wody przez 1-2 miesiące. Zimą znacznie ograniczamy podlewanie.

Gleba

Aloes wymaga przepuszczalnego podłoża. Można użyć gotowej mieszanki przeznaczonej do sukulentów i kaktusów.

Nawożenie

W okresie wegetacji nawozimy raz na dwa tygodnie lub raz na miesiąc, nawozem przeznaczonym dla kaktusów i sukulentów. W okresie jesienno-zimowym zaprzestajemy nawożenia.

Przesadzanie

Młode rośliny warto przesadzać co roku, starsze okazy raz na 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trująca dla zwierząt.

Ciekawostka