Aloe variegata – Aloes tygrysi

Aloe variegata

Aloe variegata – Aloes tygrysi posiada twarde, mięsiste liście ułożone w zwarte rozety mające trójkątny kształt.

Rodzina: złotogłowate
Wymiary: do 60 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Afryka, Azja Mniejsza
Średnica doniczki: 9
Wysokość rośliny z doniczką: 15

15,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Aloe variegata – Aloes tygrysi to jedna z najbardziej trwałych o odpornych na suszę roślin domowych. Posiada twarde, mięsiste liście, które układają się w zwarte rozety mające trójkątny kształt. Na blaszce liści można zauważyć charakterystyczny ornament przypominający futro tygrysa, stąd tez jego nazwa. Zielone liście na swej powierzchni posiadają charakterystyczne, srebrzyste pręgi. Przy długotrwałym niedoborze wody, liście zmieniają barwę na ciepły brąz. Odpowiednio przezimowany Aloe variegata – Aloes tygrysi wytwarza okazały kwiatostan o rurkowatych, pomarańczowych kielichach.

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura wynosi 20-25°C latem oraz powyżej 10°C zimą.

Stanowisko

Aloes uwielbia słoneczne miejsca, jednak nie wystawiajmy go celowo na bezpośrednie działanie słońca, może t o spowodować poparzenia liści.

Podlewanie

W warunkach domowych podlewamy raz na 10 dni. Aloes poradzi sobie bez wody przez 1-2 miesiące. Zimą znacznie ograniczamy podlewanie.

Gleba

Aloes wymaga przepuszczalnego podłoża. Można użyć gotowej mieszanki przeznaczonej do sukulentów i kaktusów.

Nawożenie

W okresie wegetacji nawozimy raz na dwa tygodnie lub raz na miesiąc, nawozem przeznaczonym dla kaktusów i sukulentów. W okresie jesienno-zimowym zaprzestajemy nawożenia.

Przesadzanie

Młode rośliny przesadzamy co roku, starsze okazy raz na 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trująca dla zwierząt.

Ciekawostka

Aloes znany był już 5 tysięcy lat p.n.e, był symbolem życia po śmierci, dlatego w starożytnym Egipcie, sadzono go wokół piramid. Często wręczano go w prezencie podczas pogrzebu. Nazywany również jako życiodajna roślina, niebiańska różdżka, lekarz w doniczce, zielony lekarz.