Aloe vera – aloes zwyczajny M

aloe vera

Kto z Was chciałby mieć w domu roślinę, która nie tylko wygląda, ale również ma wspaniałe właściwości regeneracyjne? Taki właśnie jest aloes!

Rodzina: złotogłowate
Wymiary: do 70 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Afryka, Azja mniejsza
Średnica doniczki: 12
Wysokość rośliny z doniczką: 38

23,90 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Aloe vera – aloes zwyczajny to sukulent, który nie tylko uatrakcyjni wnętrze, ale przede wszystkim roślina, która posiada szereg właściwości leczniczych. Cenna jest ze względu na substancje odżywcze, idealne dla zdrowia i urody. Jest mało kapryśny i bardzo łatwy w uprawie. Wymaga jasnego stanowiska i skąpego podlewania. Jego ząbkowane liście są jędrne i mięsiste, rosną w górę, tworząc bujną rozetę. Ich miąższ ma właściwości regeneracyjne, łagodzi poparzenia, zmniejsza swąd po ukąszeniu owadów, nawilża skórę i przyśpiesza gojenie ran.

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura wynosi 20-25°C latem oraz powyżej 10°C zimą.

Stanowisko

Aloes uwielbia słoneczne miejsca, jednak nie wystawiajmy go celowo na bezpośrednie działanie słońca, może t o spowodować poparzenia liści.

Podlewanie

W warunkach domowych podlewamy raz na 10 dni. Aloes poradzi sobie bez wody przez 1-2 miesiące. Zimą znacznie ograniczamy podlewanie.

Gleba

Aloes wymaga przepuszczalnego podłoża. Można użyć gotowej mieszanki przeznaczonej do sukulentów i kaktusów.

Nawożenie

W okresie wegetacji nawozimy raz na dwa tygodnie lub raz na miesiąc, nawozem przeznaczonym dla kaktusów i sukulentów. W okresie jesienno-zimowym zaprzestajemy nawożenia.

Przesadzanie

Młode rośliny przesadzamy co roku, starsze okazy raz na 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trująca dla zwierząt.

Ciekawostka

Aloes znany był już 5 tysięcy lat p.n.e, był symbolem życia po śmierci, dlatego w starożytnym Egipcie, sadzono go wokół piramid. Często wręczano go w prezencie podczas pogrzebu. Nazywany również jako życiodajna roślina, niebiańska różdżka, lekarz w doniczce, zielony lekarz.