Alokazja, Alocasia Silver Dragon II kategorii

Alocasia baginda 'Silver Dragon’

Odmiana ‘Silver Dragon’ to okaz kolekcjonerski. Ta niezwykła roślina, która tak jak wszystkie z rodzaju alocasia, pochodzi z lasów tropikalnych. Jej strzałkowate liście o niezwykłej fakturze, prężące się na długich zielonych pędach, dodadzą Twojemu wnętrzu nieco egzotyki.

Rodzina: obrazkowate.
Wymiary: do 60 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Filipiny, lasy tropikalne południowo-wschodniej Azji.
Średnica doniczki: 12
Wysokość rośliny z doniczką: 30

69,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Alokazja ‘Silver Dragon’ to elegancka roślina posiadająca matowe liście z szarymi plamami oraz wyraźnym unerwieniem. Liście osadzone są na zielonych pędach i posiadają ciekawą fakturę o głębokich tłoczeniach oraz skórzastym wyglądzie, przez co odmiana 'Silver Dragon’ jest gratką dla kolekcjonerów roślin. Alokazja wymaga zapewnienia warunków zbliżonych do naturalnego środowiska. Ta egzotyczna roślina preferuje miejsca z dużą ilością światła rozproszonego oraz wymaga regularnego nawadniania. Alokazja idealnie rośnie w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Nietypowa struktura rośliny i niecodzienny wygląd urozmaici każde wnętrze.

Zobacz też nasze inne alokazje: gatunki Zebrina, Wentii lub Lauterbachiana, a także takie odmiany jak ‘Dragon Scale’, ‘Black Velvet’ czy ‘Pink Dragon’.

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura to 18-21°C – najlepszym miejscem dla wszelkich roślin z rodzaju alocasia będzie pomieszczenie z dużą wilgotnością.

Stanowisko

Pomimo że roślina lubi jasne lokalizacje, nie powinna być wystawiana na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Najlepsza opcja to okno wschodnie lub zachodnie.

Podlewanie

Odmiana ‘Silver Dragon’ potrzebuje codziennego zraszania miękką wodą. Regularne podlewanie to podstawa, tak by roślina miała stale wilgotne podłoże. Doniczkę można ustawić w misce wypełnionej wodą, a po około 15 minutach wyciągnąć i odczekać, aż odprowadzi się nadmiar wody.

Gleba

Żyzna, próchnicza, umiarkowanie wilgotna, lekko kwaśna – najlepiej zdecydować się na gotowe podłoże dla roślin z rodzaju alocasia. Roślinie warto zapewnić drenaż na spodzie donicy.

Nawożenie

Alokazja ‘Silver Dragon’ potrzebuje dość częstego nawożenia, bo w sezonie aż 2 razy w miesiącu, zimą natomiast wystarczy ją nawieźć raz na miesiąc. Może być podlewana nawozem organicznym.

Przesadzanie

Młodym roślinom należy zapewniać nową doniczkę raz do roku na wiosnę. Starsze można przesadzać co 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Alokazja wydziela sok mleczny, który jest niebezpieczny dla zwierząt, a także dla ludzi – powoduje podrażnienie skóry i błon śluzowych oraz może wywołać reakcję alergiczną.

Ciekawostka

Nazwa odmiany wzięła się od grubych tłoczeń powierzchni liści, które wyglądają niczym skóra smoka. Powodują one, że roślina ta to niezwykle ozdobny i przykuwający uwagę okaz.