Anthurium clarinervium

anthurium

Anthurium clarinervium- wystarczy, że raz je zobaczysz, a na długo pozostanie w Twojej pamięci. Hipnotyzujące aksamitne liście clarinervium mają w sobie moc oczyszczania powietrza.

Rodzina: obrazkowate
Wymiary: do 40 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Kolumbia
Średnica doniczki: 17
Wysokość rośliny z doniczką: 55

209,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Zjawiskowe, kolekcjonerskie Anthurium clarinervium posiada wzniesione pędy i wyjątkowe, duże aksamitne liście w kształcie serca z wyraźnie widocznym unerwieniem. Ostatnimi czasy jest to bardzo modna roślina, która nie występuje w regularnej sprzedaży.

WIDOCZNY NA ZDJĘCIACH OSAD NA LIŚCIACH JEST OSADEM Z WODY, ŁATWO GO USUNĄĆ PRZECIERAJĄC LIŚCIE 🙂

W okresie niskich temperatur wszystkie paczki z roślinami wysyłamy zaopatrzone w profesjonalne wkładki termiczne (podgrzewacze), dzięki czemu zamówione rośliny dotrą do Ciebie w komfortowych warunkach. W przypadku wystąpienia mocnych mrozów może się zdarzyć, że tymczasowo wstrzymamy wysyłkę, o czym zostaniesz poinformowany 🙂

Pielęgnacja

Temperatura

Przeciętna temperatura panująca w mieszkaniu będzie mu odpowiadać. Nie powinna być niższa niż 17°C.

Stanowisko

Anthurium wymaga jasnego stanowiska, ale unikamy bezpośrednich promieni słonecznych. Lubi wysoką wilgotność powietrza, oraz ciepło. Anthurium jest wrażliwe na przeciągi.

Podlewanie

Podlewamy odstaną wodą, gdy ziemia nieco przeschnie. Nie dopuszczamy do całkowitego przeschnięcia podłoża. Jednocześnie nie pozwalamy by roślina stała w błotnistym, przelanym podłożu. Nie przepada za zraszaniem.

Gleba

Podłoże powinno być luźne, przepuszczalne z dodatkiem np. chipsów kokosowych, kory sosnowej. Nada się również podłoże dedykowane filodendronom.

Nawożenie

W okresie wzrostu nawozimy co dwa tygodnie, dodając płynny nawóz do wody.

Przesadzanie

Młode rośliny przesadzamy co roku, starsze okazy raz na 3 lata. Jeśli nie przesadzamy, warto wymienić wierzchnią warstwę ziemi na świeżą.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trująca dla zwierząt.

Ciekawostka