Bluszcz pospolity 'Shamrock’ M

Hedera 'Shamrock'

Bluszcz pospolity 'Shamrock’ o ciemnozielonych liściach, trójklapowych, czasem głęboko wcinanych aż do powstania liścia podzielonego na trzy.

Rodzina: araliowate
Wymiary: do 400 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Europa
Średnica doniczki: 13
Wysokość rośliny z doniczką: 60

25,90 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

SKU: 2220000017022 Kategorie: , Tagi: ,

Bluszcz pospolity 'Shamrock’ gatunek wiecznie zielonego pnącza. Rośnie dosyć szybko, można go ukorzenić wzdłuż pędów. Bluszcz ma charakterystyczne włoski, które sprawiają, że młode przyrosty mają szarawą barwę. Ozdobą rośliny są liście, które w młodości są owłosione, później błyszczące i skórzaste. Bluszcz pospolity 'Shamrock’ posiada ciemnozielone liście, trójklapowe, czasem głęboko wcinane aż do powstania liścia podzielonego na trzy listki.

Bluszcz pospolity 'Shamrock’ jest pięknym pnączem, dlatego też będzie ciekawą ozdobą każdego wnętrza.

Pielęgnacja

Temperatura

Dobrze sobie radzi w pokojowej temperaturze, ale najlepiej będzie rósł w chłodniejszych pomieszczeniach (około 15 st.).

Stanowisko

Odmiany z ciemnymi liśćmi wolą stanowiska półcieniste. Bluszcz z liśćmi z jasnym wzornictwem może stać w bardziej nasłonecznionych stanowiskach, jednak należy unikać bezpośredniego słońca.

Podlewanie

Podatny na przesuszenie, należy spryskiwać liście odstaną wodą. Nie powinno dopuszczać się do przelania ani do wysuszenia gleby. Najlepiej zadbać, aby gleba była stale lekko wilgotna.

Gleba

Roślina świetnie sobie poradzi w zwykłej ziemi ogrodowej lub do kwiatów doniczkowych. Nie ma też potrzeby zapewniania jej drenażu.

Nawożenie

Od wiosny do jesieni nie częściej niż raz w tygodniu.

Przesadzanie

Aby bluszcz się nie rozkrzewiał należy systematycznie przycinać boczne pędy. Nie ma potrzeby corocznego przesadzania. Roślina da nam znać, że potrzebuje więcej miejsca, kiedy jej system korzeniowy zacznie się wydostawać poza doniczkę.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Niebezpieczna dla zwierząt.

Ciekawostka