Codiaeum variegatum 'Nervia’

Codiaeum variegatum 'Nervia'

Roślina, która od wielu lat wpisuje się na listę najpopularniejszych roślin domowych, ze względu na swoje wyjątkowe ubarwienie liści. Jej egzotyczny charakter zmienia każde wnętrze w dżunglę.

Rodzina: Wilczomleczowate
Wymiary: do 200 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Indie oraz Wyspy Pacyficzne
Średnica doniczki: 12
Wysokość rośliny z doniczką: 40

29,99 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Codiaeum variegatum 'Nervia’- Kroton posiada piękne złocisto-czerwono-zielone liście z ciemnym unerwieniem. Trójskrzyn posiada błyszczące, skórzaste, spiczasto owalne liście. Barwa liści zależy od stopnia nasłonecznienia (dlatego im więcej słońca otrzymuje roślina, tym barwniejsze będzie mieć liście). Na blaszce liściowe możemy zauważyć piękne kolory, m.in.: zieleń, żółć, purpura z czerwono-pomarańczowymi przebarwieniami. Tworzy efektowne kępy, o krzewiasty pokroju. Uprawa domowa Codiaeum variegatum nie należy do trudnych. Wymaga jasnego stanowiska i ograniczonego podlewania, ponieważ nie lubi zalewania. Swoim egzotycznym wyglądem idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, ożywiając jego wystrój. Jednakże należy pamiętać, iż gdy tylko poczuje się źle to zrzuca liśćie.

 

Pielęgnacja

Temperatura

W sezonie letnim 18-24 stopnie, zimą warto przenieść roślinę w chłodniejsze miejsce, gdzie temperatura wynosi 13-17 stopni.

Stanowisko

Postaw doniczkę w miejscu dobrze nasłonecznionym i osłoniętym przed przeciągiem. Latem możesz umieścić roślinę na tarasie, w ogrodzie lub na balkonie.

Podlewanie

Jeśli ustawisz Trójskrzyn w pełnym słońcu, pamiętaj wówczas, aby nie zraszać jego liści, gdyż mogą ulec poparzeniu. Podlewaj odstaną wodą, latem co 2-3 dni, zimą co 5 dni.

Gleba

Trójskrzyn dobrze bytuje w uniwersalnej ziemi kwiatowej (lekko kwaśna, przepuszczalna, z domieszką torfu). Można zapewnić drenaż, jednak nie jest to warunek konieczny.

Nawożenie

Trójskrzyn powinien być regularnie (co około 2 tygodnie) nawożony przy podlewaniu. W tym celu polecamy zastosowanie nawozu wieloskładnikowego do roślin ozdobnych liściastych.

Przesadzanie

Młode rośliny przesadzamy co roku, a dorosłe co 3-4 lata. Zaleca się także, aby na przełomie lutego/ marca przycinać roślinę. Wypuści wtedy młode pędy. Miejsca przycięte posyp węglem drzewnym.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Niebezpieczna dla zwierząt.

Ciekawostka