Dieffenbachia 'Mars’ L II kategoria

Dieffenbachia

Dieffenbachia 'Mars’  -roślina domowa o wydłużonych zielono-białych liściach, zwartym pokroju i niewielkich wymaganiach

Rodzina: obrazkowate
Wymiary: do 100 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Brazylia
Średnica doniczki: 17
Wysokość rośliny z doniczką: 50

30,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Promocja!

Dieffenbachia 'Mars’  jest rośliną silnie trującą. Nie zaleca się więc stawiać jej w miejscach, gdzie przebywają dzieci oraz zwierzęta domowe. Roślina ta posiada interesujący pokrój. Dzięki wąski, długim liściom o pstrym ubarwieniu, stanie się ciekawym dodatkiem w każdym mieszkaniu. Liście rośliny posiadają ciemnozielone brzegi, które w postaci plamek wchodzą w głąb liści.

Podłoże do Dieffenbachii 'Mars’ – można wykorzystać gotową mieszankę dla roślin wilgociolubnych (TUTAJ).  Podłoże do roślin wilgociolubnych to idealna mieszanka oparta na ziemi przekompostowanej, korze sosnowej, torfie wysokim i perlicie. Zapewnia one jednocześnie lekkie i przepuszczalne podłoże, o kwaśnym ph.

Obawiasz się, że w Twoim domu jest za suche powietrze dla roślin? Przeczytaj jak prostymi metodami zwiększyć wilgotność powietrza TUTAJ

Roślina obecnie znajduje się w podłożu produkcyjnym. Zalecamy, po otrzymaniu rośliny poczekać na jej zaaklimatyzowanie i wtedy wymień podłoże na nowe. Na zdjęciach przykładowa sadzonka. Otrzymany egzemplarz może się różnić kształtem, ilością i wybarwieniem liści. Roślina sprzedawana jest w doniczce produkcyjnej.

 

Pielęgnacja

Temperatura

Wiosną i latem zadbaj o temperaturę 20-25 stopni, zimą 18-20.

Stanowisko

Roślina dobrze się czuje w rozproszonym słońcu. Jeśli umieścisz ją w cieniu, liście zmienią kolor na zielony i stracą charakterystyczne białe wzory. Staraj się nie zmieniać jej miejsca zbyt często.

Podlewanie

Latem stosuj intensywne podlewanie (2-3 razy w tygodniu) i zraszanie liści. Jeśli zauważysz, że roślinie brązowieją brzegi liści, to znaczy, że otrzymuje za mało wody. Zimą podlewaj 1 raz w tygodniu. Możesz ustawić doniczkę na podstawce z kamieniami, które zamoczone w wodzie, będą parowały – pomożesz utrzymać prawidłową wilgotność powietrza.

Gleba

Diffenbachia będzie się dobrze czuła w próchniczej, lekko kwaśnej ziemi. Możesz także umieścić ją w ziemi uniwersalnej do kwiatów doniczkowych. Zadbaj wtedy o nawożenie.

Nawożenie

Należy intensywnie nawozić w etapie najintensywniejszego wzrostu, czyli wiosną. Sprawdzi się tutaj nawóz wieloskładnikowy.

Przesadzanie

Młode rośliny przesadzaj nawet 2 razy w roku, starsze raz.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Silnie trująca dla zwierząt.

Ciekawostka