Dischidia Imbricata

Dischidia imbricata

Dischidia imbricata to roślina o dość nietypowym wyglądzie. Imbricata posiada soczyście zielone listki osadzone na długich pędach. Od kształtu liści nazywa się ją również okrągłolistną, a sposób ich ułożenia nawiązuje do łacińskiego słowa „imbricata”, czyli „nakładający się”. Ta dostępna w naszym sklepie roślina wyróżnia się na tle innych, popularnych gatunków.

Rodzina: toinowate.
Wymiary: do 300 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Azja.
Średnica doniczki: 14
Wysokość rośliny z doniczką: 45

61,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Okrągłolistna dischidia imbricata w naturalnym środowisku porasta pnie drzew w lasach deszczowych. Przy odpowiedniej pielęgnacji na roślinie mogą pojawić się drobne, białe kwiaty, które dodatkowo dodadzą urody roślinie. Pomimo że każdy pojedynczy kwiat jest niewielki i niepozorny, to wraz z ciekawym ułożeniem liści tworzą zjawiskową kompozycję. Można ją prowadzić jako pnącze oraz jako roślinę o pokroju zwisającym. Dischidia imbricata jest bardzo prosta w uprawie i niezwykle dekoracyjna, dlatego sprawdzi się w każdym mieszkaniu.

W sprzedaży pojawia się bardzo rzadko, dlatego dischidia imbricata jest pożądana przez kolekcjonerów oraz miłośników tropikalnych okazów.

Pielęgnacja

Temperatura

Dobrze radzi sobie w temperaturze pokojowej, zimą znosi 10°C.

Stanowisko

Idealne miejsce dla rodzaju dischidia powinno być jasne, ale osłonięte przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Powietrze natomiast powinno się cechować wysokim poziomem wilgotności.

Podlewanie

Gatunek ten nie lubi przelewania, podlewamy raz na 1-2 tygodnie. Nie należy dopuszczać do całkowitego przesuszenia rośliny.

Gleba

Podłoże lekkie i przepuszczalne z dodatkiem kory lub chipsów kokosowych.

Nawożenie

Nawozić latem, raz na 3-4 tygodnie.

Przesadzanie

Robimy to tylko wtedy, gdy jest to konieczne, gdyż ma to zły wpływ na tworzenie pędów kwiatowych, a roślinę przesadzamy do niewiele większej doniczki.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Gatunek jest szkodliwy dla zwierząt.

Ciekawostka

Należy do rodziny toinowatych, a wiele gatunków rodzaju dischidia to endemity rosnące na terenach Chin oraz Indii.