Aeschynanthus marmurkowy

Aeschynanthus Marmoratus

eszynantus marmurkowy (aeschynanthus marmoratus) to propozycja prosto z dalekiej Azji! Niezwykle dekoracyjny z marmurkowych liści.

Rodzina: ostrojowate
Wymiary: do 60 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Azja, Himalaje, Indonezja
Średnica doniczki: 17
Wysokość rośliny z doniczką: 50

99,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Eszynantus marmurkowy- azjatycka piękność, perła wśród eszynantusów o marmurkowych liściach, gęstym i bujnym pokroju. Na długich pędach mierzących do 60 cm, rozmieszczone są lancetowane, grube i mięsiste liście o niesamowicie wybarwionej blaszce. Roślina pęknie prezentuje się w podwieszeniu w makramach, wysokich kwietnikach lub stojąc na skraju mebli. Doda egzotycznego charakteru Twojemu wnętrzu. W odpowiednich warunkach okazale kwitnie wytwarzając pomarańczowe kwiaty.

Pielęgnacja

Temperatura

Poradzi sobie w typowych temperaturach panujących w naszych mieszkaniach (18-24 °C). Jest rośliną wrażliwą na zimno, przeciągi i wahania temperatur.

Stanowisko

Aeschunanthus wymaga stanowiska jasnego, jednak dobrze poradzi sobie w miejscu lekko ocienionym. Należy unikać bezpośrednich promieni słonecznych, gdyż mogą spowodować poparzenie liści.

Podlewanie

Podlewamy gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie. Utrzymujemy stale lekko wilgotne podłoże, jednak unikamy przelania. Do podlewania najlepiej uzyć wody przegotowanej lub odstanej w temperaturze pokojowej.

Gleba

Podłoże powinno być lekkie, przepuszczalne, próchniczne, luźne i dobrze zdrenowane. Dobrze sprawdzi się podłoże do epifitów.

Nawożenie

Od wiosny do jesieni co 3 tygodnie zasilamy nawozem dla roślin kwitnących.

Przesadzanie

Przesadzamy tylko wtedy gdy roślina jest mocno przerośnięta, lun podłoże jest jałowe.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Bezpieczne dla zwierząt.

Ciekawostka