Filodendron ‘Lemon Lime’, Philodendron ‘Malaya Gold’ M

Philodendron malay gold

Filodendron Lemon Lime, zwany także Malaya Gold to bezapelacyjnie jedna z najpiękniejszych perełek w naszej ofercie. Pożądany przez hodowców roślin egzotycznych, przez co nie jest tak łatwo go zdobyć.

Rodzina: obrazkowate
Wymiary: do 300 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Ameryka Południowa
Średnica doniczki: 11
Wysokość rośliny z doniczką: 25

39,90 

1 w magazynie

1 w magazynie

Okaz kolekcjonerski, rarytas wśród filodendronów.  Posiada oryginalne neonowo-żółte liście o łopatkowym kształcie z lekkim wcięciem u nasady. Filodendron 'Malay Gold’ ma rozłożysty pokrój i jest prosty w uprawie. Potrzebuje nieco więcej światła rozproszonego niż inne filodendrony.  Roślinie należy zapewnić podporę (np. palik kokosowy), dzięki czemu roślina będzie miała większe liście. Często zwany jest także 'Lemon Lime”.

 

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura dla tej rośliny wynosi 18-25 stopni. Zimą w stanie spoczynku preferuje 15 st.

Stanowisko

Philodendron nie lubi przeciągów. Lubi za to jasne, rozproszone światło.

Podlewanie

Podlewaj przegotowaną wodą wtedy, kiedy wierzchnia warstwa ziemi będzie sucha. Roślina lubi wyższą wilgotność powietrza, dlatego możesz czasem zraszać liście miękką wodą.

Gleba

Roślina powinna mieć zapewniony drenaż i przepuszczalną ziemię (pH 5,7-6,8). Ziemia do roślin doniczkowych wymieszana z piaskiem lub żwirem.

Nawożenie

przeprowadzamy co dwa tygodnie, od kwietnia do września nawozem organicznym, lub mineralnym przeznaczonym do pielęgnacji roślin o zielonych liściach.

Przesadzanie

młode rośliny przesadzamy raz w roku do większej doniczki, starsze co 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trujący dla zwierząt

Ciekawostka