Filodendron pnący, scandens micans L

Philodendron scandens ‘Micans’

Filodendron scandens ‘Micans’ o aksamitnych, ciemnozielonych liściach przyciągnie wzrok każdego miłośnika roślin! To oryginalne pnącze jest idealną dekoracją również dla kolekcjonerów nietypowych oraz rzadkich odmian roślin. Jeśli preferujesz gatunki tropikalne, lubiące podwyższoną wilgotność powietrza, to filodendron pnący ‘Micans’ będzie strzałem w dziesiątkę!

Rodzina: obrazkowate
Wymiary: do 300 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Ameryka Południowa
Średnica doniczki: 14
Wysokość rośliny z doniczką: 20

159,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Oferowany przez nas Philodendron scandens ‘Micans’ to okaz kolekcjonerski, rarytas wśród filodendronów. Doskonale nadaje się jako puszczona swobodnie roślina, jak i prowadzona na podporach. Philodendron scandens ‘Micans’ posiada oryginalne sercowate liście oraz pnący pokrój. Co więcej, ta odmiana filodendronów pnących jest banalnie prosta w uprawie. Młode liście o owalnych kształcie są ostro zakończone, starsze zaś posiadają wyraźne wcięcie przy nasadzie, które nadaje liściom strzałkowaty kształt. Silne pędy warto prowadzić przy podporach, co podkreśli pnącą urodę rośliny. Zainwestowanie w nie to niewielka cena w zamian za uzyskanie niezwykle efektownej kompozycji, stworzonej z dekoracyjnych, aksamitnych liści.

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura dla tej rośliny wynosi 18-25°C. Zimą w stanie spoczynku preferuje 15°C.

Stanowisko

Philodendron scandens ‘Micans’ nie lubi przeciągów – w tej kwestii jest wrażliwy. Należy znaleźć więc specjalnie dla niego odpowiednie, zaciszne miejsce. Poradzi sobie na stanowiskach z rozproszonym jasnym światłem oraz w zacienionych miejscach.

Podlewanie

Podlewaj filodendrona przegotowaną wodą wtedy, kiedy wierzchnia warstwa ziemi będzie sucha. Lubi on wyższą wilgotność powietrza, dlatego możesz czasem zraszać liście miękką wodą.

Gleba

Roślina powinna mieć zapewniony drenaż oraz przepuszczalną ziemię (pH 5,7-6,8). Dobrze, aby ziemia do roślin doniczkowych była wymieszana z piaskiem lub żwirem.

Nawożenie

Przeprowadzamy je co dwa tygodnie, od kwietnia do września nawozem organicznym lub mineralnym, przeznaczonym do pielęgnacji roślin o zielonych liściach.

Przesadzanie

Młode rośliny przesadzamy raz w roku do większej doniczki, starsze co 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Filodendron pnący ‘Micans’ jest trujący dla zwierząt.

Ciekawostka

Gatunek ten inaczej nazywa się także Philodendron hederaceum, czyli filodendron serduszkowaty. Nazwa ta pochodzi od liści w kształcie serca.