Howea forsteriana – Kentia XL

Howea forsteriana

Kentia idealnie sprawdzi się w większych pomieszczeniach, by wprowadzić nieco egzotyki i wypełnić wnętrze swoim dekoracyjnym ulistnieniem

Rodzina: arechowate
Wymiary: do 250 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: pochodzi ze strefy subtropikalnej
Średnica doniczki: 24
Wysokość rośliny z doniczką: 140

349,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Howea forsteriana palma o bujnych, pierzastych liściach, rosnących gęsto ku górze. Idealnie sprawdzi się w większych pomieszczeniach, by wprowadzić nieco egzotyki i wypełnić wnętrze swoim dekoracyjnym ulistnieniem. Uprawa w domu nie jest wymagająca. Howea forsteriana warto posadzić w wysokiej donicy, która uwydatni jej wdzięk i wytworność. Dodatkowo posiada właściwości oczyszczające powietrze (z amoniaku i formaldegydu).

 

Pielęgnacja

Temperatura

20 st.

Stanowisko

Półcień, okno wschodnie. Ostre promienie słoneczne mogą spowodować poparzenie rośliny. Palmę najlepiej umieścić z dala od okna oraz z dala od piecyków czy grzejników.

Podlewanie

Miękka woda, dwa razy w tygodniu. Częste zraszanie liści wodą, szczególnie zimą gdy powietrze w pomieszczeniach jest z reguły suche. Zimą podlewamy raz w tygodniu lub rzadziej. Nie dopuszczamy do przesuszenia ziemi w roślinie. Liści chamedory nie nabłyszczamy.

Gleba

Żyzna, przepuszczalna, pH lekko kwaśne, z drenażem

Nawożenie

Co 2 tygodnie nawozy do palm lub roślin zielonych w okresie ciepłym, zimą nie nawozimy

Przesadzanie

Palmę koralową przesadzamy, gdy wyraźnie nie mieści się w donicy, wówczas przesadzamy do donicy o rozmiar większej, uważając przy tam by nie uszkodzić korzeni. Młode okazy przesadzamy średnio co roku na wiosnę. Starsze co 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Bezpieczna dla zwierząt

Ciekawostka

W naturze dorasta nawet do 6 metrów wysokości.