Hoja wayetii

Hoja wayetii

Hoja wayetii to gatunek o spiczastych, wąskich, zielonych liściach o brązowych krawędziach, które przy większej ilości światła stają się brązowe. Ta roślina z rodzaju hoya zachwyca nie tylko niezwykle dekoracyjnymi liśćmi czy ciekawym pokrojem, lecz także pachnącymi i uroczymi kwiatami.

Rodzina: toinowate.
Wymiary: do 60 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Filipiny.
Średnica doniczki: 14 cm.
Wysokość rośliny z doniczką: 30 cm.

49,99 

9 w magazynie

9 w magazynie

SKU: 2228220000008 Kategorie: , Tagi: ,

Hoja wayetii to unikatowa roślina o niezwykle egzotycznym wyglądzie. Tworzy kaskadowy pokrój, dlatego pięknie będzie się prezentować w wiszących donicach, które wyeksponują jej pokrój. Posiada spiczaste, wąskie liście, o brązowych krawędziach. Liście mają około 4-9 cm długości i 1,5-2 cm szerokości. Przy dużej ilości światła stają się ciemniejsze, nabierają czerwonych rumieńców. Jak u większości gatunków z rodzaju hoya w okresie kwitnienia wśród liści pojawiają się cudowne kwiatostany w kształcie baldachów. Na kwiatostan składa się 20-30 drobnych, różowobordowych kwiatów, które zniewalają swoim zapachem. Kwiaty posiadają mocno błyszczącą powierzchnię, dzięki czemu imitują porcelanę. Hoja wayetii tworzy, wspaniałą girlandę, co z pewnością doda uroku każdemu mieszkaniu.

Pielęgnacja hoi wayetii

Temperatura

Latem należy osiągać pokojową temperaturę otoczenia w granicach 24°C, natomiast zimą wartość powinna wynosić nie mniej niż 15°C.

Stanowisko

Idealna lokalizacja dla gatunku hoya wayetii powinna być półcienista bądź cienista.

Podlewanie

Należy podlewać ją umiarkowanie – hoja nie lubi przelewania oraz jest odporna na suszę.

Gleba

Podłoże powinno być przepuszczalne, dobrze zdrenowane, stale lekko wilgotne. Można wykorzystać gotowe, lekkie podłoża z dodatkiem perlitu, torfu i piasku.

Nawożenie

W okresie kwitnienia należy zasilać nawozem mineralnym raz na 2-3 tygodnie.

Przesadzanie

Hoja nie wymaga częstego przesadzania.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Gatunek bezpieczny dla zwierząt.

Ciekawostka

W naturze niektóre gatunki należące do rodzaju hoya funkcjonują w symbiozie z mrówkami, tworząc specjalne struktury będące schronieniem dla tych owadów.

Hoja, hoya Wayetii