Hoya wayetii Tricolor kentiana Variegata

Hoya wayetii ‘Tricolor’ (kentiana „Variegata”)

Hoja wayetii ‘Tricolor’, zwana potocznie, acz niepoprawnie „woskownicą” to piękna roślina, o spiczastych, wąskich, wielobarwnych liściach, które przy większej ilości światła stają się różowe.

Rodzina: toinowate.
Wymiary: do 60 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Filipiny.
Średnica doniczki: 12
Wysokość rośliny z doniczką: 30

60,00 

1 w magazynie

1 w magazynie

SKU: 2220000015950 Kategorie: , , Tagi: ,
Promocja!

Hoya wayetii „Tricolor” (kentiana „Variegata”) to unikatowa roślina o niezwykle tropikalnym wyglądzie. Roślina ta, znana również jako hoya carnosa, posiada zwisający pokrój, który idealnie sprawdzi się we wszelkiego rodzaju podwieszanych kwietnikach. Ten konkretny gatunek ‘Tricolor’ z rodzaju hoya ma spiczaste, wąskie liście, w odcienie zieleni, kremowego, żółtego, różu, limonki oraz czerwieni. Liście mają około od 4 do 9 cm długości i mniej więcej 1,5-2 cm szerokości. Przy dużej ilości światła stają się różowe, a nawet nabierają czerwonych rumieńców. W okresie kwitnienia wśród liści pojawiają się cudowne kwiatostany w kształcie dekoracyjnych baldachów. Kwiaty, jak wszystkie w rodzaju hoya, posiadają specyficzną fakturę, która sprawia wrażenie mocno błyszczącej i aksamitnej. Na kwiatostan składa się 20-30 drobnych, różowo-bordowych kwiatów. Hoya wayetii „Tricolor” (kentiana „Variegata”) tworzy, wspaniałą girlandę, która jest niesamowicie dekoracyjnym elementem.

Pielęgnacja

Temperatura

Latem zalecana temperatura pokojowa w okolicach 24°C, a zimą nie mniej niż 15°C.

Stanowisko

Lokalizacja idealna dla hoi to jasne pomieszczenie z rozproszonym światłem.

Podlewanie

Należy podlewać umiarkowanie, ponieważ hoja źle znosi przelewanie. Jest za to dość odporna na suszę

Gleba

Podłoże powinno być przepuszczalne, dobrze zdrenowane, stale lekko wilgotne. Można wykorzystać podłoże wymieszane z perlitem, torfem i piaskiem.

Nawożenie

W okresie kwitnienia należy zasilać nawozem mineralnym raz na 2-3 tygodnie.

Przesadzanie

Hoya nie wymaga częstego przesadzania.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Gatunek ten jest określany jako bezpieczny dla zwierząt.

Ciekawostka

Kwiaty tej rośliny doniczkowej są uważane za jedne z najbardziej pachnących. Ich zapach jest określany jako nieco duszący, słodki, a do tego wyrazisty. Są za to drobne i raczej niepozorne, bo dopiero z bliska widać ich specyficzną fakturę. Jest to niewielka cena w zamian za intensywne doznania zapachowe. Drugą, ważną ciekawostką jest fakt, że nazwy takie jak „woskownica” lub „woskowiec” są popularne, aczkolwiek niepoprawne i mogą wprowadzać w błąd, ponieważ jest to równocześnie nazwa gatunku należącego do zupełnie innej rodziny!