Kalatea leopardina M

Kalatea leopardina L

Mamy dla Ciebie idealną kandydatkę na obiekt westchnień. Calathea leopardina – Kalatea to intrygująca roślina o ciekawym wzorze  liści.

Rodzina: marantowate
Wymiary: do 100 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Ameryka Środkowa i Południowa
Średnica doniczki: 12
Wysokość rośliny z doniczką: 40

45,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Zdarza Ci się wpatrywać z zachwytem w roślinę? Mamy dla Ciebie idealną kandydatkę na obiekt westchnień. Calathea leopardina – Kalatea to intrygująca roślina o ciekawym wzorze  liści. Gatunek ten tworzy dekoracyjne kępy osiągające ponad 100cm wysokości. Na zielonej blaszce liści tworzą się wyraźnie kontrastujące wzory. Jest to bardzo ozdobna roślina, urozmaici swoim wyglądem każde wnętrze. Dlatego też idealnie sprawdzi się w domach gdzie króluje zielona barwa liści. Jest wymagająca pod względem warunków hodowli, należy zapewnić jej wysoką wilgotność i wyższą temperaturę.

Poznaj też nasze pozostałe Kalatee:

Calathea ornata Sanderiana,   Calathea Roseopicta,   Calathea Musaica Network,   Calathea Orbifolia 

Dla Kalatei proponujemy nasze podłoże do marantowatych- to idealna mieszanka składników takich jak: torf, włókno kokosowe, perlit, mega worm. Odpowiedni dobór składników da nam lekkie podłoże, przepuszczalne. Natomiast dodatek włókna kokosowego spowoduje iż część wody będzie zatrzymywana, powodując stale, lekko wilgotne podłoże. Mieszanka idealna dla wszystkich roślin z rodziny marantowatych. Znajdziesz je TUTAJ

Produkt sprzedawany w 3 litrowym opakowaniu. 1 litr wystarcza na wypełnienie doniczki o średnicy 12 cm.

 

Pielęgnacja

Temperatura

18-25 st.

Stanowisko

półcień lub światło rozproszone

Podlewanie

ziemia w donicy powinna być stale wilgotna, pamiętamy by rośliny nie przelewać. Donice możemy ustawić na podkładce z kamieniami zanurzonymi w wodzie.

Gleba

próchnicza, przepuszczalna, pH lekko kwaśne, z drenażem

Nawożenie

połowa dawki raz na 2 tygodnie w okresie ciepłym

Przesadzanie

co roku do donicy o rozmiar większej

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

bezpieczna dla zwierząt

Ciekawostka

Liście kalatei, wędrują za słońcem, wystawiają się do niego w zależności od kąta padania. W ciągu doby ułożyć mogą się nawet równolegle do podłoża! Wieczorem gdy promieni słonecznych już nie ma, liście kierują się ku górze. Przypomina to dłonie wzniesione do modlitwy, dlatego kalatea nazywana jest modlącą się rośliną. Ten mechanizm jest niezależny do tego czy roślina ma dostęp do słońca czy też nie