Kalatea ornata ‘Sanderiana’ XXL

Calathea ornata ‘Sanderiana’

Prawdziwa ozdoba naszych mieszkań! Przykład tej Rzadko spotykana, egzotyczna roślina, jest dowodem, że natura jest prawdziwym mistrzem sztuki. Będąc posiadaczem tej niezwykłej rośliny będziesz mógł obserwować rytualny spektakl „zasypiania”… Otóż Calathea ornata codziennie ustawia pionowo liście do snu. 

Rodzina: marantowate
Wymiary: do 100 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Ameryka Środkowa i Południowa
Średnica doniczki: 19
Wysokość rośliny z doniczką: 80

154,90 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Calathea ornata ‘Sanderiana’ – Kalatea to intrygująca roślina o ciekawym wzorze liści. Gatunek ten tworzy dekoracyjne kępy osiągające około 60 cm wysokości. Na ciemnej, owalnej blaszce liści tworzą się wyraźnie kontrastujące jasno-różowe wzory. Dodatkowo spodnia część blaszki ma piękną, fioletową barwę. Jest to bardzo ozdobna roślina, urozmaici swoim wyglądem każde wnętrze. Dlatego też idealnie sprawdzi się w domach gdzie króluje zielona barwo liści. Jest wymagająca pod względem warunków hodowli, należy zapewnić jej wysoką wilgotność i wyższą temperaturę.

Pielęgnacja

Temperatura

18-25 st.

Stanowisko

półcień lub światło rozproszone

Podlewanie

ziemia w donicy powinna być stale wilgotna, pamiętamy by rośliny nie przelewać. Donice możemy ustawić na podkładce z kamieniami zanurzonymi w wodzie.

Gleba

próchnicza, przepuszczalna, pH lekko kwaśne, z drenażem

Nawożenie

połowa dawki raz na 2 tygodnie w okresie ciepłym

Przesadzanie

co roku do donicy o rozmiar większej

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

bezpieczna dla zwierząt

Ciekawostka

Liście kalatei, wędrują za słońcem, wystawiają się do niego w zależności od kąta padania. W ciągu doby ułożyć mogą się nawet równolegle do podłoża! Wieczorem gdy promieni słonecznych już nie ma, liście kierują się ku górze. Przypomina to dłonie wzniesione do modlitwy, dlatego kalatea nazywana jest modlącą się rośliną. Ten mechanizm jest niezależny do tego czy roślina ma dostęp do słońca czy też nie