Maranta kerchoveana variegata L

Maranta kerchoveana variegata

Dekoracyjna roślina o ciekawej kolorystyce i wzorach na liściach

Rodzina: marantowate
Wymiary: do 45 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Brazylia
Średnica doniczki: 17
Wysokość rośliny z doniczką: 40

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Maranta kerchoveana variegata jest jedną z ciekawszych odmian maranty. Posiada jajowate liście z symetrycznym wzorem na ich blaszce.  Powierzchnia liści jest zielona z ciemniejszymi zabarwieniami, oraz z biało-żółtymi plamkami. Zdarza się że połowa lub cała blaszka liściowa jest w biało-żółtym kolorze. Liście osadzone są na pojedynczych pędach, tworząc bujne kępy. Kwiaty mogą pojawić się nawet kilka razy do roku, są białe, nie pachną i wystają ponad kępki liści. Jednak główną ozdobą są wielobarwne liście. Maranta kerchoveana variegata jest rośliną iście kolekcjonerską, jednakże ten wygląd liści jest po prostu zniewalający.

Marantę warto uprawiać w specjalistycznym podłożu. Zobacz nasze podłoże do marantowatych (TUTAJ). Podłoże do marantowatych to idealna mieszanka składników takich jak: torf, włókno kokosowe, perlit, mega worm. Odpowiedni dobór składników da nam lekkie podłoże, przepuszczalne. Natomiast dodatek włókna kokosowego spowoduje iż część wody będzie zatrzymywana, powodując stale, lekko wilgotne podłoże. Mieszanka idealna dla wszystkich roślin z rodziny marantowatych.

Pielęgnacja

Temperatura

20-24 st. Temperatura nie powinna spadać poniżej 16 st.

Stanowisko

Półcieniste, ze sporą ilością światła rozproszonego.

Podlewanie

Maranta nie znosi suchego podłoża, pamiętajmy o jej regularnym podlewaniu miękką wodą oraz o zapewnieniu jej stałej wilgotności powietrza poprzez zraszanie lub postawienie jej na kamyczkach zanurzonych w wodzie.

Gleba

Żyzna, przepuszczalna, próchniczo - torfowa, pH lekko kwaśne.

Nawożenie

W okresie letnim co dwa tygodnie.

Przesadzanie

Raz na rok, wiosną.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Bezpieczna dla zwierząt.

Ciekawostka

Charakterystyczną cechą maranty jest składanie liści do środku , ku górze. Dlatego też, zyskała przydomek, podobnie jak Kalatea modlącej się rośliny.