Maranta 'Lemon Lime’ L

Maranta 'Lemon Lime'
Rodzina: marantowate
Wymiary: do 45 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Brazylia
Średnica doniczki: 14
Wysokość rośliny z doniczką: 25

55,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Uwaga, Maranty mogą posiadać miejscowo przesuszone 2-3 liście.

Maranta 'Lemon Lime’ o wyrazistym limonkowym unerwieniu, które kontrastuje z zielonymi blaszkami zdecydowanie zalicza się do największych roślinnych hitów kolekcjonerskich ostatnich czasów! Posiada jajowate liście z symetrycznym wzorem na ich blaszce, który tworzy równoległe łuki. Na środku blaszki liściowej pojawiają się również, jasne akcenty. Liście osadzone są na pojedynczych pędach, tworząc bujne kępy. Kwiaty mogą pojawić się nawet kilka razy do roku, są białe, nie pachną i wystają ponad kępki liści.

Jeśli lubisz obserwować życie roślin, to rytuał maranty powinien Cię szczególnie zainteresować. Liście maranty krążą za źródłem słońca zachowując się jakby tańczyły.

Wybierz odpowiednie podłoże do uprawy Maranty Lemon Lime. Podłoże do marantowatych to idealna mieszanka składników takich jak: torf, włókno kokosowe, perlit, mega worm. Odpowiedni dobór składników da nam lekkie podłoże, przepuszczalne. Natomiast dodatek włókna kokosowego spowoduje iż część wody będzie zatrzymywana, powodując stale, lekko wilgotne podłoże. Mieszanka idealna dla wszystkich roślin z rodziny marantowatych. Nasze specjalistyczne podłoże znajdziesz TUTAJ

Pielęgnacja

Temperatura

20-24 st. Temperatura nie powinna spadać poniżej 16 st.

Stanowisko

Półcieniste, ze sporą ilością światła rozproszonego.

Podlewanie

Maranta nie znosi suchego podłoża, pamiętajmy o jej regularnym podlewaniu miękką wodą oraz o zapewnieniu jej stałej wilgotności powietrza poprzez zraszanie lub postawienie jej na kamyczkach zanurzonych w wodzie.

Gleba

Żyzna, przepuszczalna, próchniczo - torfowa, pH lekko kwaśne.

Nawożenie

W okresie letnim co dwa tygodnie.

Przesadzanie

Raz na rok, wiosną.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Bezpieczna dla zwierząt.

Ciekawostka

Charakterystyczną cechą maranty jest składanie liści do środku , ku górze. Dlatego też, zyskała przydomek, podobnie jak Kalatea modlącej się rośliny.