Maranta leuconeura 'Fascinator Tricolor’ S

Maranta leuconeura

Dekoracyjna roślina o ciekawej kolorystyce i wzorach na liściach

Rodzina: marantowate
Wymiary: do 45 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Brazylia
Średnica doniczki: 8
Wysokość rośliny z doniczką: 25

19,99 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Maranta leuconeura 'Fascinator Ticolor’ jest jedną z ciekawszych odmian maranty. Posiada jajowate liście z symetrycznym wzorem na ich blaszce. Spód liści jest purpurowy, natomiast zewnętrzna strona wielobarwna. Powierzchnia liści jest ciemnozielona z jaśniejszymi zabarwieniami. Wzdłuż głównych nerwów biegną jaskrawo pomarańczowe wzory w kształcie łuku. Na środku blaszki liściowej pojawiają się również, jasne akcenty. Liście osadzone są na pojedynczych pędach, tworząc bujne kępy. Kwiaty mogą pojawić się nawet kilka razy do roku, są białe, nie pachną i wystają ponad kępki liści. Jednak główną ozdobą są wielobarwne liście.

Marantę warto uprawiać w specjalistycznym podłożu. Zobacz nasze podłoże do marantowatych (TUTAJ). Podłoże do marantowatych to idealna mieszanka składników takich jak: torf, włókno kokosowe, perlit, mega worm. Odpowiedni dobór składników da nam lekkie podłoże, przepuszczalne. Natomiast dodatek włókna kokosowego spowoduje iż część wody będzie zatrzymywana, powodując stale, lekko wilgotne podłoże. Mieszanka idealna dla wszystkich roślin z rodziny marantowatych.

Pielęgnacja

Temperatura

20-24 st. Temperatura nie powinna spadać poniżej 16 st.

Stanowisko

Półcieniste, ze sporą ilością światła rozproszonego.

Podlewanie

Maranta nie znosi suchego podłoża, pamiętajmy o jej regularnym podlewaniu miękką wodą oraz o zapewnieniu jej stałej wilgotności powietrza poprzez zraszanie lub postawienie jej na kamyczkach zanurzonych w wodzie.

Gleba

Żyzna, przepuszczalna, próchniczo - torfowa, pH lekko kwaśne.

Nawożenie

W okresie letnim co dwa tygodnie.

Przesadzanie

Raz na rok, wiosną.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Bezpieczna dla zwierząt.

Ciekawostka

Charakterystyczną cechą maranty jest składanie liści do środku , ku górze. Dlatego też, zyskała przydomek, podobnie jak Kalatea modlącej się rośliny.