Monstera deliciosa VARIEGATA- monstera dziurawa

monstera deliciosa variegata

Popularna w ostatnim czasie monstera zdobyła serce już wielu z Was, jeśli jeszcze nie słyszeliście o tej roślinie to najwyższa pora! A najlepiej pójść o krok dalej i dodać ją do Waszej domowej dżungli. Prawdziwy rarytas! Monstera z variegacją to marzenie wszystkich roślinnych freaków.

Rodzina: obrazkowate
Wymiary: do 300 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: lasy tropikalne Ameryki środkowej i Południowej
Średnica doniczki: 17
Wysokość rośliny z doniczką: 65

900,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Monstera deliciosa variegata- monstera dziurawa to roślina, bardzo łatwa w uprawie o spektakularnym wyglądzie. Posiada bardzo charakterystyczne liście w kolorze głębokiej zieleni z wyraźną, białą variegacją. Młode liście są jasno zielone, jednak z czasem nabierają ciemniejszej barwy. Na powierzchni liści pojawiają się charakterystyczne, fantazyjne wcięcia i dziurki. Wielkość liści wynieść może nawet 70 cm. Z natury jest to roślina płożąca, by monstera rosła w górę należy zapewnić jej podporę. Ze zdrowej rośliny wyrastają powietrzne korzenie chwytliwe, których nie obcinamy, dodają one egzotycznego charakteru roślinie niczym z prawdziwego lasu tropikalnego. W ostatnim czasie stała się bardzo popularną rośliną, która z całą pewnością nada się do każdego wnętrza, a przede wszystkim do nowoczesnych pomieszczeń.

Roślina znajduje się w podłożu dedykowanym monsterom. Jeden z liści został przycięty w nietypowy sposob co nie nastapiło w naszym magazynie (my nie mamy takiej fantazji) nie podlega to reklamacji

UWAGA! Preferujemy odbiór osobisty

Studio Zieleni E-BOTANICA, Rynek 15, 46-300 Olesno

Pielęgnacja

Temperatura

Monstera do prawidłowego wzrostu potrzebuje około 18-24° C. Zbyt niska temperatura może spowodować pojawienie się czarnych plam na liściach.

Stanowisko

Jest rośliną pochodzącą z tropików, dlatego też lubi wyższą wilgotność powietrza. Monsterę ustawiamy w jasnym miejscu, da również radę w półcieniu. W pełnym słońcu może dojść do poparzenia liści.

Podlewanie

Uważamy, by jej nie przelać i tym samym nie doprowadzić do gnicia korzeni. W okresie letnim podlewamy raz na tydzień, w zimowym raz na dwa tygodnie. Pozwalamy przeschnąć podłożu między podlewaniami.

Gleba

Podłoże powinno być lekkie, przewiewne, przepuszczalne. Dla Monstery polecamy mieszankę ziemi uniwersalnej z torfem, perlitem i korą sosnową.

Nawożenie

W okresie letnim nawozimy raz na 3 tygodnie, płynnym nawozem dodanym do wody.

Przesadzanie

Przesadzamy wiosną co roku, aż osiągnie 1 metr wysokości Później wystarczy wymiana wierzchniej warstwy podłoża, pilnując by przykryć wszystkie korzenie.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trująca dla zwierząt.

Ciekawostka

Zastanawiacie się w jakim celu liście monstery są dziurawe? Służą one do wentylacji całych pnączy.