Monstera Siltepecana

Monstera

Monstera Siltepecana  to roślina o spektakularnym wyglądzie. Jest rośliną rzadko spotykaną. Posiada bardzo charakterystyczne liście w kolorze intensywnej zieleni. Młode liście są srebrzyste, jednak z czasem nabierają ciemniejszej barwy i tracą srebrzysty odcień

Rodzina: obrazkowate
Wymiary: do 300 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: lasy tropikalne Ameryki środkowej i Południowej
Średnica doniczki: 19
Wysokość rośliny z doniczką:

75,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Promocja!

Monstera Siltepecana  to roślina o spektakularnym wyglądzie. Jest rośliną rzadko spotykaną. Posiada bardzo charakterystyczne liście w kolorze intensywnej zieleni. Młode liście są srebrzyste, jednak z czasem nabierają ciemniejszej barwy i tracą srebrzysty odcień. Z wiekiem na powierzchni liści pojawiają się charakterystyczne, fantazyjne wcięcia. Czym starsze liście, tym wcięć jest więcej i są jeszcze głębsze. Z natury jest to roślina pnąca, najlepiej zapewnić jej podporę, aby rosła w górę. Ze zdrowej rośliny wyrastają powietrzne korzenie chwytliwe, których nie obcinamy, dodają one egzotycznego charakteru roślinie niczym z prawdziwego lasu tropikalnego. Z całą pewnością nada się do każdego wnętrza, a przede wszystkim do nowoczesnych pomieszczeń.

Do uprawy najlepsza będzie specjalistyczna mieszanka, w której skład wchodzi: ziemia do roślin zielonych, torf wysoki, perlit, kora sosnowa. Którą możecie kupić tutaj Podłoże do Monster 3 l,

 

 

Pielęgnacja

Temperatura

Monstera do prawidłowego wzrostu potrzebuje około 18-24° C. Zbyt niska temperatura może spowodować pojawienie się czarnych plam na liściach.

Stanowisko

Jest rośliną pochodzącą z tropików, dlatego też lubi wyższą wilgotność powietrza. Monsterę ustawiamy w jasnym miejscu, da również radę w półcieniu. W pełnym słońcu może dojść do poparzenia liści.

Podlewanie

Uważamy, by jej nie przelać i tym samym nie doprowadzić do gnicia korzeni. W okresie letnim podlewamy raz na tydzień, w zimowym raz na dwa tygodnie. Pozwalamy przeschnąć podłożu między podlewaniami.

Gleba

Podłoże powinno być lekkie, przewiewne, przepuszczalne. Dla Monstery polecamy mieszankę ziemi uniwersalnej z torfem, perlitem i korą sosnową.

Nawożenie

W okresie letnim nawozimy raz na 3 tygodnie, płynnym nawozem dodanym do wody.

Przesadzanie

Przesadzamy wiosną co roku, aż osiągnie 1 metr wysokości Później wystarczy wymiana wierzchniej warstwy podłoża, pilnując by przykryć wszystkie korzenie.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trująca dla zwierząt.

Ciekawostka

Zastanawiacie się w jakim celu liście monstery są dziurawe? Służą one do wentylacji całych pnączy.