Beaucarnea recurvata, Nolina wygięta

Beaucarnea recurvata

Beaucarnea recurvata, Nolina wygięta- Czy to palma? A może jednak sukulent?

Rodzina: myszopłochowate
Wymiary: do 200 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Meksyk
Średnica doniczki: 12
Wysokość rośliny z doniczką: 35

34,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Beaucarnea recurvata, czyli Nolina wygięta rośnie dość wolno, jest rośliną długowieczną i prostą w uprawie domowej.  Ma charakterystyczne zgrubienie u podstawy pnia i w zdrewniałej łodydze magazynuje wodę.  Jest sukulentem odpornym na dym tytoniowy, opary kuchenne i klimatyzację.

Nolinę najlepiej jest uprawiać w przepuszczalnym podłożu. Polecamy podłoże do sukulentów i kaktusów, czyli mieszankę komponentów, która idealnie nada się dla takich roślin jak: sansevieria, zamioculcas, ceropegia, kaktusy, senecio, aloes, eszeweria, grubosz i inne. Naturalnie kaktusy i sukulenty rosną w przepuszczalnych, lekkich podłożach, dlatego posadzenie ich w uniwersalnym podłożu może doprowadzić do zagniwania. Ważne jest by po zakupie przesadzić roślinkę do przepuszczalnego podłoża. Woda przelatuje przez takie podłoże i nie zalega przy korzenia, pozwoli nam to uniknąć zgnicia korzeni. Gotową mieszankę znajdziesz TUTAJ 

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura dla Noliny to 20-25 stopni. Zimą poniżej 18 stopni.

Stanowisko

Słoneczne- średnio 5-6 godzin nasłonecznienia dziennie. Zimą należy roślinę doświetlać sztucznie. W sezonie letnim można Nolinę wystawić na dwór (wcześniej należy przyzwyczaić jej liście do mocniejszego słońca).

Podlewanie

Nogę słonia należy podlewać dość rzadko, ale obficie. Wystarczy co 2-3 tygodnie. Podlewamy na tyle, aby ziemia w doniczce była nasiąknięta wodą. Kolejne podlewanie wykonujemy dopiero wtedy, kiedy ziemia dobrze przeschnie. Zimą zaleca się ograniczyć podlewanie, dzięki czemu roślina zacznie przybierać charakterystyczne zgrubienie u podstawy pnia.

Gleba

Można wykorzystać ziemię ogrodową oraz piasek gruboziarnisty lub mieszankę dla kaktusów i sukulentów. Odczyn ziemi powinien być zbliżony do pH 6,5.

Nawożenie

Od marca do września nawozimy wieloskładnikowym nawozem o niskiej zawartości azotu. Zabieg powtarzamy co 1,5 miesiąca Po przesadzeniu nawozimy dopiero w następnym sezonie.

Przesadzanie

Roślinę najlepiej umieścić w płytkiej donicy z otworami na dnie. Przesadzamy na wiosnę co 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Bezpieczna dla zwierząt domowych.

Ciekawostka