Philodendron 'Imperial Red’ – filodendron czerwieniejący

Philodendron Imperial Red

Klasa i elegancja sama w sobie. Ta roślina idealna jest dla zapracowanych i zapominalskich, albowiem nie jest szczególnie wymagająca. Jej podstawowym atutem są zdolności do oczyszczania powietrza.

Rodzina: obrazkowate
Wymiary: do 100 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Brazylia
Średnica doniczki: 12
Wysokość rośliny z doniczką: 25

27,00 

4 w magazynie

4 w magazynie

Philodendron 'Imperial Red’ – filodendron czerwieniejący ma niezwykłe ciemnozielone, błyszczące liście o wydłużonym sercowatym kształcie. Liście posiadają niezwykle lśniącą powierzchnię i czerwone zabarwienie. Młode liście cechują się jaskrawoczerwonym zabarwieniem, które z czasem ciemnieje, ostatecznie przybierając ciemnozieloną barwę. Dlatego też zyskał nazwę 'Imperial Red’. Ułożenie liści powoduje rozłożysty, krzaczasty pokrój rośliny. U dorosłej rośliny liście mierzą nawet 40 cm! Posiadając tę roślinę, zaobserwujesz spektakl zmieniających się barw, który będzie się toczył wraz z wzrostem liści.

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura dla tej rośliny wynosi 16-25 stopni.

Stanowisko

Philodendron Imperial Red nie lubi przeciągów. Lubi za to jasne, rozproszone światło. Pamiętaj, że w nadmiernie zacienionym miejscu wyrazistość barw na blaszkach liści straci na sile.

Podlewanie

Podlewaj przegotowaną wodą wtedy, kiedy wierzchnia warstwa ziemi będzie sucha. Roślina lubi wyższą wilgotność powietrza, dlatego możesz zraszać liście miękką wodą.

Gleba

Roślina powinna mieć zapewniony drenaż i przepuszczalną ziemię (pH 5,7-6,8).

Nawożenie

Można nawozić raz w miesiącu nawozem organicznym, lub mineralnym przeznaczonym do pielęgnacji roślin o zielonych liściach.

Przesadzanie

Młode rośliny przesadzamy raz w roku do większej doniczki, starsze co 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trująca dla zwierząt.

Ciekawostka