Philodendron scandens 'Brasil’ – filodendron pnący

Philodendron scandens 'Brasil’

Zdarza Ci się czasem zapomnieć o regularnym podlewaniu roślin? Filodendron pnący sobie z tym poradzi. Oferowany przez nas Philodendron scandens w ciekawej odmianie 'Brasil’ na pewno przypadnie Ci do gustu! Liście z ciekawymi, żółtymi przebarwieniami to główna cecha ozdobna tego wspaniałego pnącza.

Rodzina: obrazkowate
Wymiary: do 150 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Ameryka Południowa i Środkowa
Średnica doniczki: 12
Wysokość rośliny z doniczką: 15

29,90 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

SKU: 2226960000005 Kategorie: , Tagi: ,

Philodendron scandens 'Brasil’ to roślina pnąca, która charakteryzuje się grubymi sercowatymi liśćmi, o specyficznej barwie. Kształt ten jest zgoła odmienny, w porównaniu z innymi filodendronami, chociażby z igłowatymi liśćmi równie oryginalnego Philodendron tortum. Ciemnozielona barwa kontrastuje z żółtymi plamami w środku liścia, przy nerwie głównym. Filodendron ten najefektowniej wygląda prowadzony przy podporze, dlatego jej zakup to niewielka cena za tak wspaniałą ozdobę wnętrza. Często jednak wiele osób decyduje się na formę zwisającą tego gatunku. Jest odporną i mało wymagającą rośliną, więc sprawdzi się także dla osób często wyjeżdżających z domu. To także idealny gatunek dla amatorów roślin egzotycznych. Długie pędy Philodendron scandens 'Brasil’ są wiotkie, dlatego bez problemu można je oplatać na podpórce.

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura dla tej rośliny wynosi 16-24°C.

Stanowisko

Młodą roślinę można umieścić w pobliżu okna, aby dostarczyć jej więcej światła (rozproszonego). Starsze rośliny tolerują miejsca w głębi pokoju. Najlepsze będą pomieszczenia z oknami wschodnimi oraz zachodnimi.

Podlewanie

Filodendron pnący ‘Brasil’ lubi umiarkowanie wilgotne podłoże. Od czasu do czasu można go przesuszyć. Poradzi sobie zimą w ogrzewanych pomieszczeniach lepiej niż inne rośliny tropikalne. Zalecamy jednak przygotowanie podstawki wypełnionej małymi kamykami, by zapewnić roślinie warunki odpowiedniej wilgotności. Do podstawki wlej wodę, która będzie parować na Twoją roślinkę. Nie przechodzi zimowego spoczynku, więc przez cały rok możesz podlewać ją w ten sam sposób.

Gleba

Uniwersalna gleba do roślin doniczkowych.

Nawożenie

Zalecamy użyć jednorazowo wiosną nawóz długo działający. Możesz także stosować co kwartał uniwersalny nawóz do liściastych kwiatów doniczkowych (wieloskładnikowy). Pamiętaj, że ten filodendron nie lubi być „przekarmiany”.

Przesadzanie

Młode rośliny należy przesadzić co roku do większej doniczki. Jeśli tego nie zrobisz, nic się nie stanie. Po prostu roślina będzie wolniej rosła. Jednak kiedy zauważysz, że filodendron przewraca się już pod swoim ciężarem, wtedy niezwłocznie ją przesadź.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Może być niebezpieczna dla zwierząt.

Ciekawostka

Filodendrona pnącego można zagęszczać, ucinając pędy i umieszczając je w podłożu. Dzięki temu nasze pnącze będzie nie tylko długie, lecz także gęste.