Philodendron scandens 'Lemon Lime’ M

Philodendron scandens

Zdarza Ci się czasem zapomnieć o regularnym podlewaniu roślin? Filodendron pnący sobie z tym poradzi.

Rodzina: obrazkowate
Wymiary: do 150 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Ameryka Południowa i Środkowa
Średnica doniczki: 12
Wysokość rośliny z doniczką: 25

35,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

SKU: 2229270000000 Kategorie: , Tagi: ,

Philodendron scandens 'Lemon Lime’ M  – filodendron pnący charakteryzuje się grubymi sercowatymi liśćmi, o charakterystycznej barwie. Liście są zabarwione na jaskrawo żółty kolor. Najefektowniej wygląda prowadzący przy podporze, jednak najczęściej jest formą zwisającą. Jest odporną i mało wymagającą rośliną, więc sprawdzi się także dla osób często wyjeżdżających z domu. Idealna również dla amatorów roślin egzotycznych. Długie pędy Philodendron scandens są wiotkie, dlatego bez problemu można je oplatać na podpórce.

 

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura dla tej rośliny wynosi 16-24 stopnie.

Stanowisko

Młodą roślinę można umieścić w pobliżu okna, aby dostarczyć jej więcej światła (rozproszonego). Starsze rośliny tolerują miejsca w głębi pokoju. Najlepsze będą pomieszczenia z oknami wschodnimi i zachodnimi.

Podlewanie

Lubi umiarkowanie wilgotne podłoże. Od czasu do czasu można go przesuszyć. Ten filodendron poradzi sobie zimą w ogrzewanych pomieszczeniach lepiej niż inne rośliny tropikalne. Jednak zalecamy przygotować podstawkę wypełnioną małymi kamykami, by zapewnić roślinie warunki odpowiedniej wilgotności. Do podstawki wlej wodę, która będzie parować na Twoją roślinkę. Ta wyjątkowa roślina nie przechodzi zimowego spoczynku, więc przez cały rok możesz podlewać ją w ten sam sposób.

Gleba

Uniwersalna gleba do roślin doniczkowych

Nawożenie

Zalecamy użyć jednorazowo wiosną nawóz długo działający. Możesz także stosować co kwartał uniwersalny nawóz do liściastych kwiatów doniczkowych (wieloskładnikowy). Pamiętaj, że ten filodendron nie lubi być „przekarmiany”.

Przesadzanie

Młode rośliny należy przesadzić co roku do większej doniczki. Jeśli tego nie zrobisz, nic się nie stanie. Po prostu roślina będzie wolno rosła. Jednak kiedy zauważysz, że roślina przewraca się już pod swoim ciężarem, wtedy niezwłocznie ją przesadź.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Może być niebezpieczna dla zwierząt.

Ciekawostka