Philodendron 'White Princess’ cięta sadzonka 1

Philodendron 'White Princess'

Philodendron 'White Princess’ to kolekcjonerska odmiana filodendrona, która zachwyca wyjątkowością swoich liści.

Rodzina: obrazkowate
Wymiary: do 150 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Brazylia
Średnica doniczki: 9
Wysokość rośliny z doniczką:

40,00 

1 w magazynie

1 w magazynie

Promocja!

Philodendron 'White Princess’ to gatunek kolekcjonerski, który nie jednej osobie zawrócił w głowie. Jest to dość nowa odmiana, zachwycająca sercowatymi, wydłużonymi liśćmi, które posiadają nieregularne, plamiste odbarwienia o różnym stopniu natężenia. Liście osiągają około 20-30 cm, a cała roślina może osiągać około 50 cm wysokości. Jednak prowadzona przy paliku może osiągnąć nawet 1 metr wysokości. Na wielu liściach można zauważyć szarozielone plamy, które przechodzą w zieleń, bądź biel. Za względu na występowanie bieli na liściach, cechują się one mniejszym rozmiarem, dlatego też cała roślina dosyć wolno rośnie. Piękny wygląd wariegacji rozjaśni każde wnętrze, jak również będzie modną i rzadko spotykaną ozdobą.

 

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura dla tej rośliny wynosi 16-25 stopni.

Stanowisko

Philodendron nie lubi przeciągów. Lubi za to jasne, rozproszone światło. Pamiętaj, że w nadmiernie zacienionym miejscu wyrazistość barw na blaszkach liści straci na sile.

Podlewanie

Podlewaj przegotowaną wodą wtedy, kiedy wierzchnia warstwa ziemi będzie sucha. Roślina lubi wyższą wilgotność powietrza, dlatego możesz zraszać liście miękką wodą.

Gleba

Roślina powinna mieć zapewniony drenaż i przepuszczalną ziemię (pH 5,7-6,8).

Nawożenie

Można nawozić raz w miesiącu nawozem organicznym, lub mineralnym przeznaczonym do pielęgnacji roślin o zielonych liściach.

Przesadzanie

Młode rośliny przesadzamy raz w roku do większej doniczki, starsze co 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trująca dla zwierząt.

Ciekawostka