Rhaphidophora decursiva Dragon Tail

Philodendron

To znane kolekcjonerom pnącze charakteryzuje się grubymi eliptycznymi liśćmi w kolorze intensywnej zieleni. Najefektowniej wygląda, rosnąc przy podporach.

Rodzina: obrazkowate.
Wymiary: do 150 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Ameryka Południowa i Środkowa
Średnica doniczki: 14
Wysokość rośliny z doniczką: 175

49,99 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Rhaphidophora decursiva ‘Dragon Tail’ – pnącze charakteryzujące się grubymi eliptycznymi liśćmi w kolorze zieleni. Najefektowniej wygląda prowadzone przy podporze, natomiast bez niej jego pędy układają się w linii poziomej. Jest odporną i mało wymagającą rośliną, więc sprawdzi się także dla osób często wyjeżdżających z domu. Idealna również dla amatorów roślin egzotycznych. Długie pędy są wiotkie, dlatego bez problemu można je oplatać na podpórce. W e-botanica oferujemy zadbane, młode okazy rafidofora decursiva w korzystnej cenie. Nasze rośliny są już wstępnie rozwinięte, dlatego od razu mogą zdobić wnętrza.

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura dla tej rośliny wynosi od 16 do 24°C.

Stanowisko

Młodą roślinę można umieścić w pobliżu okna, aby dostarczyć jej więcej światła (rozproszonego). Starsze rośliny tolerują miejsca w głębi pokoju. Najlepsze będą pomieszczenia z oknami wschodnimi lub zachodnimi.

Podlewanie

Rhaphidophora decursiva lubi umiarkowanie wilgotne podłoże. Od czasu do czasu można tę roślinę nieco przesuszyć, ponieważ ten filodendron radzi sobie zimą w ogrzewanych pomieszczeniach lepiej niż inne rośliny tropikalne. Jednak zaleca się przygotować podstawkę wypełnioną małymi kamykami, by zapewnić roślinie warunki odpowiedniej wilgotności. Do podstawki wlej wodę, która będzie parować na Twoją roślinkę. Ta wyjątkowa roślina nie przechodzi zimowego spoczynku, więc przez cały rok możesz podlewać ją w ten sam sposób.

Gleba

Uniwersalna gleba do roślin doniczkowych.

Nawożenie

Zalecamy użyć jednorazowo wiosną nawóz długo działający. Możesz także stosować co kwartał uniwersalny nawóz do liściastych kwiatów doniczkowych (wieloskładnikowy). Pamiętaj, że ten filodendron nie lubi być „przekarmiany”.

Przesadzanie

Młode rośliny należy przesadzić co roku do większej doniczki. Jeśli tego nie zrobisz, nic się nie stanie – po prostu roślina będzie wolno rosła. Jednak kiedy zauważysz, że roślina przewraca się już pod swoim ciężarem, wtedy niezwłocznie należy ją przesadzić.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Może być niebezpieczna dla zwierząt.

Ciekawostka

Aby zapewnić optymalne warunki dla rhaphidophora decursiva, najlepiej umieścić ją obok innych gatunków roślin, które również preferują wysoką wilgotność powietrza. W takiej sytuacji łatwiej jest zadbać o odpowiednie nawilżenie, np. poprzez umieszczenie wśród tego typu roślin nawilżacza powietrza.