Sansevieria metallica 'Silver Siam’

Sansevieria metallica 'Silver Siam'

Rzadko spotykana Sansevieria metallica 'Silver Siam’, to prawdziwy skarb w domu! Sansewieria jest wyborem idealnym dla każdego początkującego- nie da się zaniedbaniom! Jej wielkim atutem są właściwości oczyszczające powietrze z toksyn oraz produkcja dużej ilości tlenu

Rodzina: myszopłochowate
Wymiary: do 50 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Afryka Równikowa
Średnica doniczki: 14
Wysokość rośliny z doniczką: 50

99,00 

5 w magazynie

5 w magazynie

Sansevieria metallica 'Silver Siam’ to bardzo wytrzymały sukulent który zniesie przesuszenie lub suche powietrze.W mięsistych liściach o szaro- zielonym ubarwieniu i mieczowatym kształcie magazynuje wodę. Sansevieria metallica 'Silver Siam’ posiada mięsiste, długie liście z pięknymi szarymi wybarwieniami.  W warunkach domowych kwitnie, najczęściej latem, kwiaty mają delikatny zapach i jasnożółte zabarwienie. Gatunek charakteryzuje się powolnym wzrostem.  Najodpowiedniejsze będzie dla niej stanowisko jasne z rozproszonym światłem lub pół cieniste. Sansewieria nazywana jest również „rośliną z żelaza“, ponieważ trudno jest ją zaniedbać.

Roślina obecnie znajduje się w podłożu produkcyjnym. Zalecamy, po otrzymaniu rośliny poczekać na jej zaaklimatyzowanie i wtedy wymień podłoże na nowe. Nasze podłoża znajdziesz TUTAJ Na zdjęciach przykładowa sadzonka. Otrzymany egzemplarz może się różnić kształtem, ilością i wybarwieniem liści. Roślina sprzedawana jest w doniczce produkcyjnej.

Niektóre liście mogą posiadać drobne uszkodzenia mechaniczne. Co nie podlega reklamacji.

 

Pielęgnacja

ikona

Temperatura

21-25 st., zimą temperatura nie powinna spadać poniżej 15 st.
ikona

Stanowisko

słoneczne, ale rośnie równie dobrze w półcieniu.
ikona

Podlewanie

latem raz na 1-2 tygodnie, zimą co 3 tygodnie. Przy podlewaniu pamiętać, by nie wlewać wody bezpośrednio do rozety liściowej.
ikona

Gleba

przepuszczalna, piaszczysto gliniasta, lekko kwaśne pH, z drenażem
ikona

Nawożenie

nawóz do kaktusów i sukulentów latem co 3-4 tygodnie.
ikona

Przesadzanie

młode rośliny co 2 lata, starsze co 3 lata
ikona

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trująca dla zwierząt.
ikona

Ciekawostka

potocznie Sansewieria nazywana jest wężownicą.