Sansewieria, Sansevieria trifasciata ‘Moonshine’ XL

Sansevieria trifasciata 'Moonshine'

Oferujemy rzadko spotykaną odmianę wężownicy – Sansevieria trifasciata ‘Moonshine’! Jest to jedyna odmiana sansewierii o srebrzystozielonych oraz szerokich liściach. Sansewieria jest wyborem idealnym dla każdego początkującego fana zieleni – jest niezwykle wytrzymała! Posiada cechy należące do sukulentów, dlatego też doskonale radzi sobie z niedoborem wody. Jej wielkim atutem są właściwości oczyszczające powietrze z toksyn oraz produkcja dużej ilości tlenu, przez co wężownica nadaje się do sypialni, biura itd.

Rodzina: myszopłochowate
Wymiary: do 70 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Afryka Równikowa
Średnica doniczki: 17
Wysokość rośliny z doniczką: 60

89,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Promocja!

Sansewieria to bardzo wytrzymały sukulent, który zniesie brak światła, długi okres bez nawadniania czy suche powietrze. W mięsistych liściach o srebrzystozielonym ubarwieniu i mieczowatym kształcie magazynuje wodę. Sansewieria trifasciata ‘Moonshine’ posiada wyróżniające się na tle innych Sansevierii, szerokie, lekko skręcone liście. W warunkach domowych kwitnie najczęściej latem, a kwiaty mają delikatny zapach oraz jasnożółte zabarwienie. Pojedynczy kwiat jest drobny i nie jest wyjątkowo ozdobny, aczkolwiek zebrane w większe grona potrafią uatrakcyjnić wygląd rośliny. Gatunek charakteryzuje się powolnym wzrostem. Sansewieria nazywana jest również „rośliną z żelaza”, ponieważ trudno jest ją zaniedbać. W przypadku większości roślin ceną za nieregularne podlewanie może być nawet obumarcie rośliny. Natomiast wężownica Sansevieria trifasciata 'Moonshine’ jest w stanie wytrzymać bez nawadniania nawet ponad miesiąc.

W naszym sklepie znajdziesz też Sansevierię ‘Moonshine’ w innych rozmiarach.

Zalecamy przesadzenie roślinki bezpośrednio po zakupie do właściwego podłoża. Polecamy specjalistyczne podłoże do sukulentów i kaktusów o odpowiednio dobranych proporcjach składników, które charakteryzuje się bardzo dobrą przepuszczalnością. Znajdziesz je w naszej ofercie, klikając tutaj.

Niektóre liście mogą posiadać drobne uszkodzenia mechaniczne, co nie podlega reklamacji.

Pielęgnacja

Temperatura

Latem sansewieria preferuje przedział temperatury 21-25°C, zimą natomiast nie powinna spadać poniżej 15°C.

Stanowisko

Najlepiej słoneczne, ale rośnie równie dobrze w półcieniu.

Podlewanie

Latem raz na 1-2 tygodnie, zimą co 3 tygodnie. Przy podlewaniu należy pamiętać, by nie wlewać wody bezpośrednio do rozety liściowej.

Gleba

Powinna być przepuszczalna, piaszczysto gliniasta, lekko kwaśne pH, z drenażem.

Nawożenie

Latem, co 3-4 tygodnie, należy stosować nawóz do kaktusów i sukulentów.

Przesadzanie

Młode rośliny co 2 lata, natomiast starsze okazy można co 3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Wężownica jest trująca dla zwierząt.

Ciekawostka

Wszystkie różnobarwne odmiany uprawne wężownicy należy rozmnażać przez odrosty – z sadzonek liściowych uzyska się bowiem roślinę o całkowicie zielonych liściach.