Scindapsus Treubii (Moonlight)

Scindapsus Treubii (Moonlight)

Roślina oryginalna, pnąca, o srebrzystych liściach, oczyszczająca powietrze z toksyn… To właśnie Scindapsus Treubii (Moonlight)!

Rodzina: obrazkowate
Wymiary: do 300 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Lasy deszczowe Azji Południowo-Wschodniej (Jawy, Borneo i Malezji)
Średnica doniczki: 12
Wysokość rośliny z doniczką: 12

99,99 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Scindapsus Treubii (Moonlight) to roślina pnąca o sercowatych liściach i charakterystycznej srebrzystej barwie. Struktura liści jest matowa, zielono-szara z ciemnozieloną linią na środku blaszki liściowej oraz na obwódce. Scindapsus uwielbia piąć się po paliku lub innej formie podpórki, ale może także rosnąć w formie zwisającej. W naturalnym środowisku porasta poszycia lasów deszczowych i wspina się po pniach drzew. Roślina lubi wilgotne powietrze, ale nie lubi zastojów wody oraz wody w podstawce. Jest piękna i dzięki swoim srebrzystym matowym liściom doda charakteru Twojemu wnętrzu.

Scindapsusy lubią podłoże typu „bigos”. „Bigos” to specjalistyczna mieszanka, która idealnie sprawdzi się w uprawie filodendronów. W skład mieszanki wchodzi: chipsy kokosowe, torf, perlit, kora sosnowa, włókno kokosowe. Jest to przepuszczalna mieszanka, niejednorodna, wzbogacona o korę (Tutaj).

Roślina obecnie znajduje się w podłożu produkcyjnym. Zalecamy, po otrzymaniu rośliny poczekać na jej zaaklimatyzowanie i wtedy wymień podłoże na nowe. Na zdjęciach przykładowa sadzonka. Otrzymany egzemplarz może się różnić kształtem, ilością i wybarwieniem liści. Roślina sprzedawana jest w doniczce produkcyjnej.

 

 

Pielęgnacja

Temperatura

20-22 st.

Stanowisko

jasne z dużą ilością rozproszonego światła.

Podlewanie

Latem 1-2 razy w tygodniu miękką wodą, zimą co około 10 dni. Roślinę można zraszać.

Gleba

Przepuszczalna, próchnicza, lekka

Nawożenie

Nawozić od marca do sierpnia dwa razy w tygodniu

Przesadzanie

co roku, starsze rośliny co 2-3 lata

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Niebezpieczna dla zwierząt

Ciekawostka