Starzec zwisający – Senecio rowleyanus XS

Senecio rowleyanus

W naszym sklepie można znaleźć nie tylko popularne okazy roślin, lecz także rzadko spotykane, kolekcjonerskie gatunki. Wszystkim miłośnikom oryginalnych gatunków przedstawiamy jeden z tych najbardziej efektownych! Starzec zwisający (Senecio rowleyanus), o którym mowa, to roślina o niezwykle ciekawym pokroju i jeszcze bardziej interesujących liściach. To prawdziwa ozdoba każdego domu! Gatunek ten zjawiskowo wygląda podwieszony przy suficie lub na wyższej półce. Przekonaj się, jak będzie się prezentował u Ciebie!

Rodzina: astrowate.
Wymiary: do 100 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Afryka Południowa
Średnica doniczki: 6
Wysokość rośliny z doniczką: 8

17,90 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Starzec zwisający, inaczej Senecio rowleyanus, jest delikatną, zwisającą rośliną. Jej pędy są cienkie i mogą osiągnąć nawet 1 metr długości. Cechą charakterystyczną starca są drobne listki. Posiadają kulisty kształt, a na pędzie rozmieszczone są nieregularnie. Części naziemne są koloru soczyście zielonego. Na kuleczkach można zauważyć jaśniejsze pasmo, które ułatwia przenikanie światła w ich głąb. Gęsto rosnące pędy wyglądają niczym sznury pereł, dlatego najładniej prezentuje się jako roślina zwisająca. Kwiaty tej rośliny są niepozorne – drobne, białe, zebrane w koszyczki, z ozdobnymi, różowymi pręcikami. Co ciekawe, starzec występuje także w odmianie rowleya variegata. W tej wersji roślina posiada dodatkowe, ciekawe przebarwienia na liściach. Jeśli chcemy zagęścić roślinę, wystarczy przyciąć pędy, co spowoduje jej rozkrzewienie. Senecio rowleyanus to zdecydowanie bardzo oryginalna roślina, posiadająca nietypowe cechy wyglądu.

Pielęgnacja

Temperatura

Starzec zwisający preferuje temperaturę pokojową, jedynie zimą woli nieco chłodniejszy klimat.

Stanowisko

Powinno być jasne, słoneczne, należy jednak unikać miejsc silnie nasłonecznionych.

Podlewanie

Gdy ziemia w donicy przeschnie, roślinę można regularnie zraszać.

Gleba

Przepuszczalne podłoże – dobrze sprawdzi się ziemia przeznaczona dla sukulentów.

Nawożenie

W okresie wegetacji nawozimy połową dawki co 2 tygodnie.

Przesadzanie

Nie wymaga częstego przesadzania, zabieg ten wykonujemy co 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Senecio rowleyanus jest rośliną niebezpieczną dla zwierząt. Jest to jednak niewielka cena za piękną ozdobę, roślina bowiem najlepiej prezentuje się na wysokich półkach, gdzie stanowi niedostępny dla większości zwierzaków okaz.

Ciekawostka

Nazwa wywodzi się z łacińskiego słowa senex, co oznacza stary i nawiązuje do białego puchu, który pokrywa przekwitłe kwiaty niczym siwizna na głowie starca.