Strelitzia Królewska L

Strelitzia

Egzotyczna roślina zwana rajskim ptakiem – strelitzia reginae posiada szczególnie elegancki pokrój oraz soczyste i żywozielone liście. Jest również niezwykle ozdobna podczas kwitnienia, ponieważ kwiaty strelicji przypominają kolorowe pióra. Duży okaz strelicji królewskiej doda niecodziennego charakteru Twojemu wnętrzu a z innymi, mniejszymi kwiatami pozwoli stworzyć wspaniałe, zielone kompozycje.

Rodzina: Strelitziaceae.
Wymiary: do 120 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Afryka Południowa.
Średnica doniczki: 24
Wysokość rośliny z doniczką: 84

250,00 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Strelitzia reginae pochodzi z południowej Afryki, wyróżnia się charakterystycznymi liśćmi przypominającymi liście bananowca. U dorosłych okazów nabierają one „pierzastego” wyglądu, nabywając charakterystycznych pęknięć wzdłuż unerwienia. Roślina kwitnie niezwykle okazale. Przy pielęgnacji strelicji należy mieć jednak świadomość, że kwitnienie w warunkach domowych nie zdarza się co roku. Z tego powodu moment, w którym strelitzia rozwija swój kwiatostan, jest często wyczekany i emocjonujący.

Pielęgnacja

Temperatura

W lecie powyżej 22, a zimą powyżej 15°C. W sezonie grzewczym liście mogą robić się brązowe. Żeby tego uniknąć, należy zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza. Można w tym celu postawić doniczkę na podstawce np. z keramzytem. Dzięki temu woda będzie parować bezpośrednio w otoczeniu rośliny.

Stanowisko

Powinno posiadać dużą ilość rozproszonego lub bezpośredniego światła.

Podlewanie

Dbaj, aby w doniczce nie było sucho. Podlewaj na tyle często, aby ziemia była lekko wilgotna, ale nie mokra. Przy optymalnej wilgotności podlewanie może być co 3-4 dni. W suchych warunkach, co 2-3 dni. Dodatkowo pamiętaj o zraszaniu strelicji.

Gleba

Żyzna, próchnicza, umiarkowanie wilgotna, lekko kwaśna, roślinie warto zapewnić drenaż na spodzie donicy.

Nawożenie

Roślina wymaga regularnego dokarmiania nawozem w okresie wegetacji.

Przesadzanie

Co roku, a starsze rośliny co 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trująca dla zwierząt.

Ciekawostka

Strelicja królewska nazywana jest potocznie Rajskim Ptakiem. Z tego też względu jej nazwa w jęz. angielskim brzmi „Bird of Paradise”.