Stromante sanguin. 'Triostar’ XL II KATEGORIA

Stromanthe sanguinea 'Triostar'

Prezentujemy jedną z najbardziej dekoracyjnych roślin domowych, czyli Stromanthe Sanguinea ‘Triostar’! Na liściach o lancetowatym kształcie odbywa się hipnotyzujący, kolorowy spektakl, który zauroczy każdego. Dlatego też gatunek stromante w tej odmianie coraz częściej można spotkać w polskich domach. Jeśli zapewni mu się odpowiedni poziom wilgotności, to odwdzięczy się pięknie wybarwionymi, zdrowymi liśćmi. To niewielka cena w zamian za tak niezwykły okaz egzotycznej rośliny.

Rodzina: marantowate
Wymiary: do 100 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Ameryka Środkowa
Średnica doniczki: 19
Wysokość rośliny z doniczką: 75

99,00 

1 w magazynie

1 w magazynie

Promocja!

Oferowany przez nas gatunek niezwykle ozdobnej rośliny z rodziny marantowatych – Stromanthe sanguinea ‘Triostar’ – posiada charakterystyczne liście. Od góry są w żywozielonym kolorze z kremowymi odbarwieniami na krawędziach, natomiast od spodu są całkowicie bordowe. Z tego względu stromante 'Triostar’ doskonale nadaje się na kwietniki umieszczone nieco wyżej niż bezpośrednio nad ziemią – wtedy też można w pełni podziwiać wielobarwne liście tego dużego okazu. Gatunek ten niezwykle rzadko zakwita w domowych warunkach, jednakże nie jest on ozdobny ze względu na kwiaty, dlatego też nie jest to powód do zmartwień.

Roślina jest bezpieczna dla zwierząt i pomoże oczyścić powietrze w Twoim domu.

WAŻNE: ROŚLINA MOŻE POSIADAĆ KILKA MIEJSCOWO PRZESUSZONYCH LIŚCI

Zobacz też nasze inne Stromante (Tutaj)

W okresie niskich temperatur wszystkie paczki z roślinami wysyłamy zaopatrzone w profesjonalne wkładki termiczne (podgrzewacze), dzięki czemu zamówione rośliny dotrą do Ciebie w komfortowych warunkach. W przypadku wystąpienia mocnych mrozów może się zdarzyć, że tymczasowo wstrzymamy wysyłkę, o czym zostaniesz poinformowany.

Pielęgnacja

Temperatura

Mieszcząca się w przedziale 18-21°C – optymalnie w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności.

Stanowisko

Stromanthe sanguinea 'Triostar' preferuje jasne lokalizacje, z dużą ilością rozproszonego światła – nie należy wystawiać rośliny bezpośrednio na słońce.

Podlewanie

Dbaj, aby w doniczce nie było sucho. Podlewaj na tyle często, aby ziemia była lekko wilgotna, ale nie mokra. Przy optymalnej wilgotności podlewanie może być co 4-5 dni, w suchych warunkach co 2-3 dni. Dodatkowo pamiętaj o zraszaniu. Warto postawić donicę z rośliną na podstawce z keramzytem i wodą, aby zapewnić stałe parowanie wody oraz utrzymywanie podwyższonej wilgotności.

Gleba

Z wysoką zawartością próchnicy, żyzna, utrzymująca wilgoć. Możesz wykorzystać ziemię uniwersalną do kwiatów doniczkowych i wzbogacić ją o torf oraz perlit.

Nawożenie

Można nawozić raz w miesiącu nawozem organicznym lub mineralnym, przeznaczonym do pielęgnacji roślin o ozdobnych liściach.

Przesadzanie

Należy to robić raz na rok, natomiast starsze rośliny co 2-3 lata.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Roślina jest bezpieczna dla zwierząt.

Ciekawostka

Ze względu na konieczność zapewnienia wysokiej wilgotności powietrza Stromanthe sanguinea 'Triostar' doskonale nadaje się do osobno wydzielonych w budynku oranżerii czy pomieszczeń z podobnymi do siebie, wilgociolubnymi gatunkami.