Stromanthe Magic Star II kategoria

Stromanthe

Przed Wami Jej Wysokość Stromanthe Magic Star! Co za paleta barw! Na liściach o lancetowatym kształcie odbywa się hipnotyzujący spektakl barw, który zauroczy każdego. Oczyszcza powietrze i jest bezpieczna dla zwierząt, czego chcieć więcej?

Rodzina: marantowate
Wymiary: do 50 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Ameryka Środkowa
Średnica doniczki: 12
Wysokość rośliny z doniczką: 40

19,99 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Promocja!

Przed Wami Jej Wysokość Stromanthe Magic Star! Co za paleta barw! Na liściach o lancetowatym kształcie odbywa się hipnotyzujący spektakl barw, który zauroczy każdego. Ta energetyczna roślina ożywi wnętrze i wprawi każdego w pozytywny nastrój- idealna na dłuuugie, szare, jesienno-zimowe wieczory. Filiżanka rozgrzewającego napoju w towarzystwie uroczej Stromante wydaje się być przyjemną odskocznią od codzienności.

Roślina jest bezpieczna dla zwierząt i pomoże oczyścić powietrze w Twoim domu.

W okresie niskich temperatur wszystkie paczki z roślinami wysyłamy zaopatrzone w profesjonalne wkładki termiczne (podgrzewacze), dzięki czemu zamówione rośliny dotrą do Ciebie w komfortowych warunkach. W przypadku wystąpienia mocnych mrozów może się zdarzyć, że tymczasowo wstrzymamy wysyłkę, o czym zostaniesz poinformowany 🙂

II kategoria – Roślina ma podsuszone brzegi liści

Pielęgnacja

Temperatura

18-21 st, najbardziej optymalne będzie pomieszczenie z dużą wilgotnością

Stanowisko

Jasne, dobrze nasłonecznione. Nie należy jednak wystawiać rośliny na bezpośrednie słońce.

Podlewanie

Dbaj, aby w doniczce nie było sucho. Podlewaj na tyle często, aby ziemia była lekko wilgotna, ale nie mokra. Przy optymalnej wilgotności podlewanie może być co 4-5 dni. W suchych warunkach, co 2-3 dni. Dodatkowo pamiętaj o zraszaniu. Warto postawić donicę z rośliną na podstawce z keramzytem i wodą, aby zapewnić roślinie parowanie wody.

Gleba

Z wysoką zawartością próchnicy, żyzne, trzymające wilgoć. Możesz wykorzystać ziemię uniwersalną do kwiatów doniczkowych i wzbogacić ją o torf i perlit.

Nawożenie

Można nawozić raz w miesiącu nawozem organicznym, lub mineralnym przeznaczonym do pielęgnacji roślin o ozdobnych liściach.

Przesadzanie

co roku, starsze rośliny co 2-3 lata

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Bezpieczna dla zwierząt

Ciekawostka