Syngonium Podophyllum Albo Variegata – cięte sadzonki do samodzielnego ukorzeniania

Syngonium Podophyllum Albo Variegata

Syngonium Podophyllum 'Albo Variegata’ cięte sadzonki do samodzielnego ukorzeniania jest unikatową i rzadko spotykaną w sprzedaży odmianą. Jej wyjątkowo dekoracyjne liście są strzałkowate, biało-o bardzo zmiennym pstrym wybarwieniu.

Rodzina: obrazkowate
Wymiary: do 60 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Ameryka Środkowa, Ameryka Południowa
Średnica doniczki:
Wysokość rośliny z doniczką:

39,90 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

SKU: 2220000017978 Kategorie: , Tagi: , ,
Promocja!

Syngonium Podophyllum 'Albo Variegata’ jest unikatową i rzadko spotykaną w sprzedaży odmianą. Jej wyjątkowo dekoracyjne liście są strzałkowate, biało-zielone o bardzo zmiennym pstrym wybarwieniu. Zdarzają się liście pstrokate i drobno nakrapiane białymi plamkami, jak i ozdobione marmurkowymi deseniami, a także liście w połowie białe i zielone. Niektóre sadzonki charakteryzują się wybarwieniem half moon, a inne mają niepowtarzalne białe ciapki.  Najczęściej jednak białe i zielone plamki rozmieszczone są nieregularnie na powierzchni blaszki liściowej, a mieszając się tworzą plamy w różnych odcieniach zieleni. Pokrój jest początkowo zwarty, ale z czasem pędy mogą się wydłużać. Wtedy dobrze jest podciąć mlode pędy lub poprowadzić na podporach.

Oferowane sadzonki są cięte i do samodzielnego ukorzeniania.Posiadają korzenie powietrzne, a także oczka, z których wyjdą nowe liście. Proponujemy ukorzenianie ich w zwilżonym perlicie, mchu lub w wodzie z dodatkiem węgla aktywnego.Stanowisko powinno być jasne i ciepłe.

Nasze podłoże do Syngonium, to idealna mieszanka do uprawy wszystkich odmian syngonium. Mieszanka cechuje się wysoką przepuszczalnością i luźną strukturą, dzięki czemu unikniemy przelania. Skład mieszanki: ziemia do roślin zielonych, perlit, kora piniowa, włókno kokosowe. Podłoże znajdziesz TUTAJ

Zobacz też inne Syngonia: TUTAJ 

 

Pielęgnacja

Temperatura

18-25 st. Lubi wysoką wilgotność powietrza

Stanowisko

Jasne stanowisko, o rozproszonym świetle.

Podlewanie

podlewamy, gdy wierzchnia warstwa przeschnie.

Gleba

Nawożenie

Od wiosny do jesieni zasialmy nawozem dla roślin doniczkowych.

Przesadzanie

Zroślichę należy przesadzać w rękawiczkach ze względu na sok, który wydziela. Sok ten m Zabieg przesadzania wykonujemy wiosną, kiedy system korzeniowy zaczyna „przerastać” doniczkę.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Szkodliwy dla zwierząt.

Ciekawostka