Syngonium Podophyllum Albo Variegata M

Syngonium Podophyllum Albo Variegata

Syngonium Podophyllum 'Albo Variegata’ jest unikatową i rzadko spotykaną w sprzedaży odmianą. Jej wyjątkowo dekoracyjne liście są strzałkowate, biało-zielone o bardzo zmiennym pstrym wybarwieniu.

Rodzina: obrazkowate
Wymiary: do cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: tropikalne obszary Ameryki Środkowej oraz północne rejony Ameryki Południowej
Średnica doniczki: 11
Wysokość rośliny z doniczką: 38

49,00 

8 w magazynie

8 w magazynie

Promocja!

Syngonium Podophyllum 'Albo Variegata’ jest unikatową i rzadko spotykaną w sprzedaży odmianą. Jej wyjątkowo dekoracyjne liście są strzałkowate, biało-zielone o bardzo zmiennym pstrym wybarwieniu. Zdarzają się liście pstrokate i drobno nakrapiane białymi plamkami, jak i ozdobione marmurkowymi deseniami, a także liście w połowie białe i zielone. Najczęściej jednak białe i zielone plamki rozmieszczone są nieregularnie na powierzchni blaszki liściowej, a mieszając się tworzą plamy w różnych odcieniach zieleni. Pokrój jest początkowo zwarty, ale z czasem pędy mogą się wydłużać. Wtedy dobrze jest podciąć mlode pędy lub poprowadzić na podporach.

Nasze podłoże do Syngonium, to idealna mieszanka do uprawy wszystkich odmian syngonium. Mieszanka cechuje się wysoką przepuszczalnością i luźną strukturą, dzięki czemu unikniemy przelania. Skład mieszanki: ziemia do roślin zielonych, perlit, kora piniowa, włókno kokosowe. Podłoże znajdziesz TUTAJ

Zobacz też inne Syngonia: TUTAJ 

 

Pielęgnacja

Temperatura

18-25 st.

Stanowisko

jasne z rozproszonym światłem

Podlewanie

Podlewamy po przeschnięciu wierzchniej warstwy ziemi w doniczce (optymalnie 2 razy w tygodniu latem i raz w tygodniu zimą). Nie wolno dopuszczać do sytuacji, żeby w spodku doniczki stała woda.

Gleba

przepuszczalna, pH lekko kwaśne, wzbogacone o włókno kokosowe, korę piniową, perlit oraz zastosować drenaż

Nawożenie

w sezonie wegetacyjnym nawozi się roślinę co 2 tygodnie wg. zalecanej dawki nawozu przez producenta

Przesadzanie

co roku do donicy o rozmiar większej

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

niebezpieczna dla zwierząt

Ciekawostka