Asparagus setaceus – szparag pierzasty

asparagus setaceus

Asparagus (Szparag) setaceus – Interesujący gatunek pochodzący z Afryki Południowej o wyglądzie przypominającym paproć.

Rodzina: szparagowate
Wymiary: do 60 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: Afryka Południowa
Średnica doniczki: 12
Wysokość rośliny z doniczką: 40

26,15 

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Brak w magazynie

Powiadom mnie o dostępności produktu

Szparag setaceus  ze względu na charakterystyczny wygląd nazywany jest paprocią, choć nią nie jest. Szparag pierzasty należy bylin z rodziny szparagowatych i pochodzi z podzwrotnikowej strefy klimatycznej. Dzięki magazynującym wodę bulwom przystosował się do suchych warunków i poradzi sobie w naszym domu znacznie lepiej niż popularne paprotki.  W czasie kwitnienia wytwarza drobne jasne kwiaty. Szparag Pierzasty posiada zdolności oczyszczające powietrze.

Asparagus uprawiaj w podłożu do roślin wilgociolubnych, które stanowi idealną mieszankę opartą na ziemi przekompostowanej, korze sosnowej, torfie wysokim i perlicie. Zapewnia one jednocześnie lekkie i przepuszczalne podłoże, o kwaśnym ph. Idealna dla: skrzydłokwiat, paproć, fitonia, zielistka, asparagus, bluszcz i inne. Znajdziesz je TUTAJ

Pielęgnacja

Temperatura

Optymalna temperatura uprawy wynosi 12-18°C latem i około 8°C zimą.

Stanowisko

Asparagus wymaga stanowiska jasnego z pośrednim słońcem. Zbyt mocne promienie słoneczne mogą spowodować poparzenie liści. Od czasu do czasu warto roślinę obracać, by zachować równomierny, gęsty pokrój.

Podlewanie

Podłoże nie powinno całkowicie przeschnąć między podlewaniami, jednak uważamy na przelanie. Asparagusy preferują wyższą wilgotność powietrza.

Gleba

Podłoże powinno być próchniczne, lekko kwaśne i przepuszczalne.

Nawożenie

Wiosną i latem warto raz w miesiąc zastosować nawóz do roślin zielonych.

Przesadzanie

Asparagus najlepiej czuje się w nieco ciasnej doniczce. Roślinę przesadzamy dopiero, gdy korzenie wydostają się przez otwory w dnie doniczki.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Trująca dla zwierząt

Ciekawostka