Tillandsia argentea – oplątwa

Tillandsia argentea

Poszukujesz efektownej rośliny o niezwykłym pokroju liści i nietypowych warunkach uprawy? Takimi cechami odznacza się oplątwa! Co ciekawe, tillandsia nie potrzebuje ziemi – radzi sobie doskonale bez podłoża, co pozwala na wykorzystanie jej w wielu niespotykanych w przypadku innych roślin aranżacjach. Kwiat oplątwy znacząco przypomina inny okaz z tej samej rodziny – kwitnącą bromelię, natomiast oba rodzaje odznaczają się pięknymi, egzotycznie wyglądającymi kwiatami.

Rodzina: bromeliowate.
Wymiary: do 8 cm (uprawa doniczkowa)
Pochodzenie: lasy tropikalne Ameryki Północnej i Południowej.
Średnica doniczki: 6
Wysokość rośliny z doniczką: 6

15,00 

3 w magazynie

3 w magazynie

Tillandsia argentea – oplątwa  to bardzo niezwykła roślina, która sprosta niecodziennym wymaganiom. W naturze zasiedla się na konarach drzew, a odżywia poprzez liście, z powietrza oraz opadów. Z tego też powodu roślina ta nie posiada korzeni. Oplątwa sprawdzi się u tych osób, które lubią oryginalność i nieprzeciętność. Roślinę przytwierdzić można do podłoża za pomocą nietoksycznego kleju lub żyłki, tworząc tym samym ciekawe kompozycje w terrariach, szklanych kulach czy muszlach. Liście Tillandsia argentea – ustawione rozetkowo na końcach delikatnie skierowane na zewnątrz rośliny. Mają szarozielony, a nawet niebieskawy kolor, ponieważ pokryte są jasnym meszkiem. Nalot, którym pokryta jest Oplątwa – spełnia funkcję pochłaniania wody z otoczenia i dodatkową izolację przed utratą wody.

Na naszej stronie e-botanica.pl znajdziecie również inne oplątwy.

Pielęgnacja

Temperatura

Latem od 21 do 24°C. Zimą nie powinna spadać poniżej 10°C.

Stanowisko

Jasne, o dużej ilości rozproszonego światła. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Okno wschodnie i północne.

Podlewanie

Regularne zraszanie rośliny miękką wodą. Oplątwa wybaczy nam okresowe braki wody.

Gleba

Kora drzewna, mech, dekoracyjne szklane naczynie.

Nawożenie

W ciepłym okresie 1-2 razy w miesiącu moczymy w minimalnej dawce nawozu do roślin kwitnących.

Przesadzanie

Nie dotyczy – oplątwa nie potrzebuje podłoża.

Bezpieczeństwo zwierząt i dzieci

Jest nietrująca i całkowicie bezpieczna.

Ciekawostka